Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem socializace leguána

Zdarec lidičky,mám asi 5měs.leguána a nedaří se mi k němu ani přiblížit rukou a při tom si myslím že mu věnuji celkem hodně času(sedím u tera,mluvím s ním atd.)Pořád prostě utíká a já si už myslím že to bere jako hru,dělám si prdel.Dvakrát už mi i ruku olizoval ale potom zase dlouho nic.Myslíte si že má ještě čas na ochočení nebo jen já jsem ukvapený.Díky za rady.

Chce to pomaličku postupovat začít ho učit na ruku nabízením oblíbené potravy až začne vklidu žrát z ruky dá se pomalu pokračovat.Musí si zvyknout že ruka není nebezpečí.A pro dospělího lega bude to terárko dost těsný já bych to viděl alespon na 150x100 základna a minimálně 150 vysoký

Ju... chce to čas. Náš lemrouch je zlato, spíš je veselá kopa než drsňák, ale taky se umí nafouknout a zahrozit. Vždycky ale byl kliďas a spíš nás ignoruje, než aby zdrhal nebo hrozil. Na nějaké dlouhé "socializování" si nepamatuju. Prostě přišel, začal dostávat žrádlo z ruky a nic neříkal... Jen si zrovna léčím škrábance z poslední procházky, kdy si myslel, že ještě nechce domů a já zase, že už chce... ]:) Nu, stane se. Hlavně, že si rozumíme.