Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co kdo momentálně shání I.

Zdravím všechny, napadlo mě založit vlákno na téma co kdo za zvíře shání(momentálně po čem jde, ne co by chtěl pořídit za 5 let nebo po čem celý život touží), mě osobně(a asi i některým jiným se nechcou moc psát inzeráty na teraristik.com, ifaunu nebo sem do bazaru že něco shání, proto toto vlákno. Sloužilo by výhradně k poptávce mezi chovateli( ne k nabídce prodám, to patří do bazaru nebo inzerci). Kdo by chtěl, napsal by co momentálně shání do chovu, kdyby se to modum nelíbilo, tak at to klidně zamknou nebudu se zlobit :-)

loading...

Víš ono pokud sháníš druh, který se chová celkem málo, nebo se už chová celkem málo, tak ta šance že ho seženeš přímo v ČR je pochopitelně menší ;-). Ale tvrzení, že nejde sehnat je dost mimo. navíc pohlaví se u nich dá určit už fakt celkem brzy..akorát člověk nesmí být línej si pro zvíře dojet a prohlídnout si ho.

No, neměl by to být problém, ale docela je...vzhledem k tomu, že je v evropě přemíra samců a těch, co by je odchovávali je méně než šafránu. takže pokud někdo prodává samici klauberáka, tak ji prodává i se samcem ;-) My tentýž problém co Solidus řešili s tímtéž samcem několik let ;-) Oni lepiďáci tu jsou, ale vesměs nomináti.

Cena tak 400-500€ za jednoho

To trošku přitlač, oni už zas šli s cenou nahoru...před 2-3 lety cca tu byli za celkem dobrou cenu, páč někdo dovezl faremní odchovy. Jenže teď už zase nejsou a tohle je druh, u kterého se ta cena zrovna dost pohybuje v rámci aktuální dostupnosti. Takže teď už jsou zas od 800 vejš.

Pokud máš nastudováno a dokážeš jim poskytnout vhodné podmínky (potřebují noční poklesy), tak proč ne. Jenom upozorňuji na 1 fakt - pokud nemáš štěstí na nějaká klidná zvířata, popř. zvířata co byla někde v expozici a jsou tudíž zvyklá na všeljaké lidi a ruchy, tak se ti může stát, že si je pořídíš, vyfotíš a většinu času budeš akorát koukat na fotky :-) Páč některá zvířata dokáží být i po několika letech plašani, co utečou do úkrytu, jen se někde něco hne. Já měla skupinu a projevovali se tak všichni. Navíc teda jsou to zvířata, co se dokáží nacpat do nějaké škvíry a šprajcnout se tam, nebo zmrzačit, prostě idioti :-) .

No agama, užovka, sklípkan, jsou to kliďasi

právě tihle kordyláci se nedají moc srovnávat s takovými těmi běžně chovanými, nenáročnými druhy. Ono to není jen o ceně, proč v chovech tolik nejsou. Sice vypadají úžasně, ale mají své ale. Taky člověku zrovna moc netolerují chovatelské přehmaty.