Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zadní stěna v teráriu

Mám naléhavý dotaz. Přečetla jsem si všechny možné návody na výrobu pozadí do terária. Postup byl: polystyrén, lepido na dlaždice, a pak natřeno balakrylem s atestem na dětské hračky. nechala pro jistotu 4 dny uschnout. už je v teráriu, ale pořád to strašně smrdí tou barvou. nevím co dělat. potřebuju už hada přemístit. děkuji. Adéla

Právě že jsem to natřela lakem s atestem na hračky. tak to mám ještě přetřít průhlednym lakem? právě že to už schlo asi 2 dny na sluníčku, pak jsem to dala do vnitř, za chvilku to tam smrdělo. pak jsem to měla venku na sluníčku 4 dny a pak jsem to tam dala a smrad. sportakryl? natírala jsem to balakrylem podle návodu z téhle poradny. podle návodu schne balakryl asi 24 hodin. tak je mi to divný. zkoušela jsem to i navlhčit jestli se ta barva nesmyje a to mi nepříde. Ach jo, asi to budu muset zase vyndat.....

Tak jsem koupila ten sportakryl, myslíte že do něj mohu nasypat trošku písku? aby to nebylo tak hladké? taky jsem do poslední vrstvy lepidla na dlaždice nasypala písek ale po nátěru balakrylem a když tam dám ještě ten lak, i když matnej,...aby to nevypadalo moc uměle. jak dlouho si prosím nechal schnout ten sportakryl? na ten balakryl by to mělo chytnout ne? samozdřejmě odmaštěné čisté a suché... děkuji za rady

Kdysi jsem dělal postel pro dceru, z masivního dřeva ne nechal jsem si poradit od odborníka jakým lakem to natřít. Koupil jsem lak na dětské hračky a postel jsem natřel (lak měl atest),dopadlo to tak že jsem postel předělal,lak tepí ještě dnes a to už je 7let!!!!!!!!!! Dřevo mám v garáži možná se bude na něco hodit. Není lak jako lak, proto laky ani barvy jako balakryl do terária nepoužívám!!!!

Já mám rovněž všechny terárka natřené Balakrylem a bez problému, ale co se nezávadnosti týče, trochu mě to teš štve. V Hornbachu jsme objevili barvu - nemohu si vzpomenout, jak se jmenuje - která má údajně jako jediná zmíněný atest. Na Balakrylu je to sice napsané, ale to údajně nic neznamená. Výrobek s atestem na povrchovou úpravu hraček na sobě musí mít znak v podobě houpacího koníka. Posledně, když jsem nakupoval Balakryl v Domě barev, tak i na plechovky, na nichž je napsáno pouze "atest pro potřeby ve stavebnictví" lepili podezřelé nálepky na který stálo, že se to dá na hračky použít, takže jim po pravdě už moc nevěřím.
Mimochodem ta barva, na jejíž název si nevzpomenu (a za to se omlouvám) ztojí zhruba stejně, jako Balakryl a vyrábí se dokonce ve stejných odstínech.

Natřeno sportakrylem a necháno 3 dny na balkoně. poté jsem jen misku důkladně omyla, odmastila, znovu omyla dala na noc do terárka a ráno opět smrad. už nevím. mám asi divnej čuch nebo terárko, nebo.... je to už přez měsíc a půl a já se tam tu stěnu pořád bojím dát aby se neotrávil. poraďte hloupé ženě:oD