Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zadní stěna v teráriu

Mám naléhavý dotaz. Přečetla jsem si všechny možné návody na výrobu pozadí do terária. Postup byl: polystyrén, lepido na dlaždice, a pak natřeno balakrylem s atestem na dětské hračky. nechala pro jistotu 4 dny uschnout. už je v teráriu, ale pořád to strašně smrdí tou barvou. nevím co dělat. potřebuju už hada přemístit. děkuji. Adéla

Já mám rovněž všechny terárka natřené Balakrylem a bez problému, ale co se nezávadnosti týče, trochu mě to teš štve. V Hornbachu jsme objevili barvu - nemohu si vzpomenout, jak se jmenuje - která má údajně jako jediná zmíněný atest. Na Balakrylu je to sice napsané, ale to údajně nic neznamená. Výrobek s atestem na povrchovou úpravu hraček na sobě musí mít znak v podobě houpacího koníka. Posledně, když jsem nakupoval Balakryl v Domě barev, tak i na plechovky, na nichž je napsáno pouze "atest pro potřeby ve stavebnictví" lepili podezřelé nálepky na který stálo, že se to dá na hračky použít, takže jim po pravdě už moc nevěřím.
Mimochodem ta barva, na jejíž název si nevzpomenu (a za to se omlouvám) ztojí zhruba stejně, jako Balakryl a vyrábí se dokonce ve stejných odstínech.

Natřeno sportakrylem a necháno 3 dny na balkoně. poté jsem jen misku důkladně omyla, odmastila, znovu omyla dala na noc do terárka a ráno opět smrad. už nevím. mám asi divnej čuch nebo terárko, nebo.... je to už přez měsíc a půl a já se tam tu stěnu pořád bojím dát aby se neotrávil. poraďte hloupé ženě:oD