Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská-paraziti????

Dobrý den, dnes jsem v teráriu u své krajty při čištění terária narazil na takové malinkaté broučky, nevím jestli to jsou roztoči, nebo co, ale krajta se normálně svléká a žere. Nemáte s tím někdo prosím nějaké skušenosti?
Díky

Taky jsem měl v terariu nějaké"broučky"a však nevěřím,že by pro mou regiusku byly nějak nebezpečný.Ale přes to-všechno vyndat,vyluxovat,vyčistit,větve vypálit v troubě(opatrně).Jestli máš terko s USB nebo nějaké věci na pevno,kde by se mohli schovávat tak vystříkat přípravkem k tomu určeným.Přípravek ti poradí ve zverimexu a nebo lépe nějaký chovatel či veterinář.

Hodně zdaru:-)

ahoj vsem,kapanek zneuziju tohle tema.doma se nam na hadech rozmnozili roztoci.mali cerni.nacetla jsem tu toho dost takze jsem v nedeli vyndala substrat,kameny atd a vystrikala tera frontlinem a cca 2hod nechala zavreny,pak vyvetrala.hady jsem vykoupala a pomoci vat tamponu je potrela.krome hlavy.vratila jsem je do terarek a vzala na 3dny vodu,pak jsem je vykoupala a po dnes jsem mela v planu jim vodu vratit.ovsem hroznys se nalozil a ja videla dalsich 5lezoucich breber.zadni mrtvi po terarku nejsou.vim ze se dalsi nater muze udelat az za 3tydny ale cekala jsem ze to vic zabere.takze co ted?nechat ho dal na papir.uterkach,nechat vodu a pockat jeste 14dni a opakovat nater?nebo muzu do te vody neco dat?nebo zbytecne plasim?diky

Chce to udělat radikálně a celoplošně.Frontline je super pro zvířata.Roztoči vám budou přelézat mezi terárii.Pomáhá hady naložit do vodní lázně(roztoči částečně pak plují po hladině.Opětovně bych použil Frontline,ale já na terária používám Arpalit.Je daleko účinnější.Nastříkat,zavřít a nechat působit,klidně i déle a pak dobře vyvětrat.Samozřejmě bez přítomnosti zvířat.Ze své praxe vím,že Boa nejsou až tak citlivý na Arpalit a v dávných začátcích se používal i na zvířata samotná.Nedávejte zvířatům misku s vodou,klidně i týden.

měl jsem kdysi stejný problém, napíšu co mi pomohlo a jak postupovat:
co je důležité, Frontline neaplikovat na nažraného hada!!! Jinak Frontline nemá vůbec smysl aplikovat/stříkat do tera potažmo to tera tím vytírat! Frontline funguje tak, že se jím potře had, Frontline se dostane hadovy do
krevního oběhu a paraziti se otráví.
Čili, nenažraného hada potřít Frontlinem a dát do prázdného tera bez vody, hada není třeba po aplikaci umývat.
Zaručeně toto pomůže, já měl poté už pokoj. A jinak ti černí brouci jsou pěkný mrchy, dostali se hadovy i pod
víčka, tam jsem mu je opatrně odebral, dělal jsem to i Krajtě zelené a ta byla z toho pěkně nasra.. :-(
Frontline není třeba ředit, nalít si do dlaně a přejet hadovy dlaní celé tělo, krom hlavy!
Arpalit je agresivnější než Frontline, četl jsem i o úmrtí po aplikaci Arpalitem!, nejprve bych zkusil právě ten Frontline!!!
Dejte vědět zda pomohlo.