Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta tmavá

Ahoj můžu se zeptat, mám samičku krajty tmavé a kdykoliv otevřu a přiblížím se tak je agresivní a vyjíždí, mám jí nechat v klidu a nebo se jí pokusit více vytahovat. Děkuji

Nevím, já na ní nedám dopustit, takže pro ní udělám všechno aby vyrostla,

tak se nerozčilujte nad reakcemi lidí (oni nejsou za voly, že za 2 roky nezjistili jak krmit tmavku) a začněte s ní něco dělat. Takhle krmím roční korálovky, jak Vy krmíte dvouletou tmavku.. chce to začít ktrochu krmit. Z toho, co krmíte doposud snad ani nemohla nic vylučovat chudinka. A zároven dostáváte odpověď na zadaný dotaz. Nedivím se, že vyjíždí. Asi by něco málo pojedla.

Ak na nieco nedam dopustit, tak sa o to poatricne staram a zaujimam.....
Metrova tmavka (takze max par mesiacov stara) uz stredneho potkana da bez vecsich problemov.

Ak si proste potkana nevezme raz, dva krat, tak jej dam mesiac hladovku a hlad, ten ju nauci. ALe nie ju kurna stopkat mysami 2roky. Keby si jej daval tych mysi aspon 10 tak dajme tomu, ale skus si davat 2 roky kazdy den 5 lyzic pudingu.

Nevím vubec jak to děláš. Mám roční samici, a má cca.2.80, tAK TI FAKt neřeknu co dělat, ale jestli mí krmíš myšami, což se tak max.2myší pro mládě.. :D tak je to ubohost. :D a nevymlouvej se na to, že potkany nechce normalně jí to tam dej a bud sezžere nebo ne ale jak bude mít hlad tak sežere a pak si zvykne. A moje samička Pepka, sežere 1 za dva tydny Králika a dva velké potkany :D a to má tepr rok ! :D

Jeden rok a uz kraliky ? To si prehnal ,a asi nevies ze obezita je najčastejším dovodom umrtia . Suhlasim s tym ze dvojročná tmavka nemoze zrat mysi (ved moja ma rok a zere andulky a pod)ale kazdopadne ak budes pokracovat v tak brutalnom krmeni tak sa nedozije vysokeho veku

Jak již někdo zmínil dříve-ta agresivita může být a pravděpodobně i bude důsledkem toho, že je hádek stále hladový. Schválně ji pozorujte, pokud je had hladový, prolézá terárium, chová se nervózně, snaží se zjistit, zda by se nedalo někudy uniknout. Nakrmený had tráví většinu čau odpočinkem a vyhříváním. Správně krmená tmavka může během dvou let dorůst i přes dva a půl metru.

My máme tmavku(albína) víc jak měsíc. Je to loňské mládě, má kolem metru, možná víc. Nevyjíždí, ale vždy syčí i když ji mám u sebe a sklidní se, pak se hnu a syčí, ale ještě nekousla. Nicméně dostává potkany-zvládne i většího. Už jsme jí krmili tříkrát a jednou se u nás svlékla. Je v poho..hodně spinká. Je v terárku s hroznýšema 1,10m a 2m. Do půl roku jim chci pořídit nové terárko- no spíš udělám z místnosti dvě a jedna bude pro ně. :-D

Tak tohle mi nedá a musím reagovat. Kombinování jakýchkoliv zvířat se nedoporučuje(jen se stejným druhem), protože to může způsobit velké problémy.
Kombinace hroznýšů a tmavek jsou občas k vidění hlavně ve zverimexech, z dlouhodobého hlediska je to ale nevhodné, protože oba druhy(krom toho, že pocházejí z odlišných světadílů a žijí naprosto odlišným způsobem života) vyžadují odlišné podmínky - jak už jsem psal kolegovi nahoře, tmavkám vyhovuje o něco málo nižší teplota než hroznýšům, krom toho hroznýš je spíše stromový had narozdíl od pozemní krajty a může dojít k přenosu i smrtelných infekcí - např. IBD, tzv. stargazing(ikdyž dneska se za ibd prohlašuje kde co) přenáší hlavně hroznýši a krajty jsou vůči němu ještě méně odolné.
V neposlední řadě bych se obával, že v dospělosti dojde např. k zalehnutí hroznýše nepoměrně větší a robustnější tmavkou.