Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co říkáte na návrh nového designu sazby? Přihlašte si odběr, ať nepřijdete o sedmé číslo:)

Pan Michal Hlavatý vytvořil návrh nové sazby. Co na něj říkáte?
Stále hledáme nové autory a spolupracovníky, nechcete se zapojit?

náhled PDF zde

Nezapomeňte se zúčastnit nové soutěže o knihy které věnoval Robimaus!

[http://tera.poradna.net/file/view/13059-1strana-jpg]

[http://tera.poradna.net/file/view/13060-2strana-jp g]

[http://tera.poradna.net/file/view/13061-3strana-jp g]

[http://tera.poradna.net/file/view/13062-4strana-jp g]

Ahoj,

mě osobně se více líbí design čísla 5. Je celkově jednodušší a důraz je kladen spíše na obsah, přehlednost a čistotu stylu.

V novém návrhu mi přijde několik věcí zbytečných:

- boční svislý červený pruh podle mě jen zabírá místo, informace o tom, zda člověk čte o ještěrech nebo o soutěži je zbytečná. Barevný obrázek s logem časopisu je také k ničemu. Navíc je to barevnější než fotky v článku.

- úvodní strana působí trochu přeplácaně, jedna hlavní fotka působí lépe.

- "zařazení" také zbytečně roztáhlé a spolu s obrázkem zabírá půl strany. Téměř se tam nevejde vlastní text.

Musím říct, že na novém designu mi nepřijde zajímavé nic a doufám, že zůstanete u designu, který je použit u čísla 5/2012. Navíc díky těmto úpravavám již na čtyřech stranách, jedna stránka přibyla. To znamená, že vydání číslo 5, by s novým designem mělo o 10 stran více, místo 40ti by mělo 50 stran a to je podle mě nesmysl.

Tento nový návrh mi připomíná nepovedenou webovou stránku.

Ideální je černé písmo na bílém podkladě, barevně by měli vynikat fotografie k článkům a celek by měl působit čistě a přehledně, to je můj názor. Původní vzhled časopisu (5/2012) je opravdu dobře udělaný.

Ahoj,

dík za názor kterýho si vážím. Minulý design byl jednodušší, o tom žádná, ale byl taky amatérský a určitě nedosahoval grafického zpracování aktuálního. Nový design nám vytrhává trn z paty v řadě věcech. Například jsem si marně lámal hlavu s tím, jak oddělit text popisků fotografií od samotného textu článku. Takhle to vypadá jako jednoduchá věc, ale odladit to, aby to vypadalo dobře, nebo aspoň normálně je sranda..

Myslím si, že co se týče rozsahu časopisu, jestli 40 nebo 50 stran, to je přeci úplně jedno. Přeci jen je to distribuováno v PDFku a tak nejsme omezeni rozsahem.

Každopádně, co se týče černého písma na bílém pozadí, mrkni do několika časopisů, uvidíš, že už se to moc nepoužívá. Předchozí design byl téměř "novinový".

Ještě jednou díky za reakci a doufám, že o Tebe jako čtenáře při případné změně designu nepřijdem:)))

A.

Ahoj,

o čtenáře nepřijdete, jsem rád, že časopis vydáváte. :-)

Myslím, že lidi i u předchozích čísel dokázali oddělit popis obrázku od ostatního textu. Co se týče počtu stran, tak jsem to myslel tak, že pokud někdo napíše určitý počet stran, proč to uměle navyšovat. Ten svislý pruh mi stále přijde zbytečný.

Jsem asi trochu staromódní a "novinový" design mi přijde příjemný. Většina časopisů, které čtu jej používá.

Je to jen můj názor do diskuze, držím vám palce a jsem rád, že děláte, co děláte.