Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Větrání v teráriu pro agamy

Dobrý den,
stavím terária pro agamy mwanzae a potřebovala bych poradit s větráním.
Terárium má rozměry 120X50x45, osvětlení výbojka SunLux UV 50W,k dosvícení trubice Sylvania Activa 172- 2ks 18W (60cm)
Větrání chci udělat v celé horní šíři přední strany,kde jsou zašupovací dvířka. Mám na to koupené ventilační hliníkové mřížky 60/1000mm. A má otázka zní: Stačí jen toto větrání nebo mám udělat i větrání z bočních stran?
Přikládám obrázek, větrání je modrou barvou.
Děkuji za rady ;-)
S pozdravem Marysha

Myslím, že by to mělo být OK. Určitě to osvětlení bude takto stačit a nebál bych se ani topení, protože a) osb výrazně víc izoluje než sklo a taky 50W sunlux víc topí, než obyč 60W žárovka. Ty dvě zářivky na dosvícení stačí bohatě, takže to bude OK. Na zvážení bych dal pouze návrh, přendat větrání na strop. Já to tak mám všude, takhle nad tím sklem si nejsem jist, jak bude cirkulovat vzduch, ale asi to nebude moc velký rozdíl.