Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Filtr pro vodní želvy

Dobrý den, budu pořizovat malé vodní želvičky. Chci se zeptat, zda je v této fázi ještě jedno, zda je filtr vnitřní či vnější, kvůli zničení kabelu nebo samotného filtru. Chci zatím něco levnějšího, tak zda během dvou, tří let nezničí nějaký obyč vnitřní filtr, děkuji. :)

Ahoj,
Filtr by zničit neměli, pár dni bych je pozoroval jestli to nebudou okusovat ale větsinou si toho nevšímají.
Určitě by byl podlě mě lepší venkovní(hlavně do budoucna, to bude třeba) ale pořizovací cena je podstatně větší.
tak do těch tří let ti postačí něco menšího podle litru vody..(ja davam vždy víc, protože je pak bordel při krmení atd..)takže aby za hodiny tu vodu přefiltrovaly cca 4-5...
U takto malých to jde i bez filtru ale kvalita vody je mizerná a po prvním podáním potravy téměr na výměnu..
A při koupi vnitřního filtru dávej poroz na to aby ti šel dát celý pod hladinu.
Nevím jak staré "malé" budeš kupovat ale mají vždy málo vody aby dosáhly na hladinu to je pak problém u filtru..řeším to nakloněním akvária a vytvoření na jedné straně větší hloubky(je to lepší než mít hloubku po celem akvariu) a hlavně kuli obyvatelum ti vždy musí bezpečně dosahnout na zem pro nadechnutí a pozorování okolí.

index.php

možná se ti bude zamlouvat jeden z těchto řekl bych ze budou dostačující
obzvlašt pak Resun KMaxi 7W 90cm 600l/h index.php

Nevím jak staré "malé" budeš kupovat ale mají vždy málo vody aby dosáhly na hladinu

hlavně kuli obyvatelum ti vždy musí bezpečně dosahnout na zem pro nadechnutí a pozorování okolí.

Pro malé emysky není problém hlubší voda, naopak je vhodnější, když jsou "nuceny" plavat, podporuje to lepší rozvoj pohybového aparátu a souvisí s tím i lepší metabolismus, jen je třeba i nějaké to mělčí místo a kousek souše nad hladinou, aby si mohly i někde odpočinout, ale rozhodně není třeba a ani nejvhodnější, aby měli po celé nádrži tak mělkou vodu, že dosáhnou bez nutnosti plavání nad hladinu

K želvám počítej s výkonným filtrem s jednoduchou rozborkou a sborkou, protože ho budeš muset často čistit. Ale filtr na 600l je do 60l akva zbytečně předimenzován, to by ti tam akorát ty želvy točilo dokolečka....pořiď něco do 200l.

Já u želv používám Atmany- jsou levné, celkem účinné, mají spoustu praktických nástavců a snadno se čistí. A na rozdíl od Atmanů-topítek ani nejsou nějak extra průserové. Většinou vydržej stejně dlouho jako dražší značkové filtry.