Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlastní výroba zářivky

Dobrý den.
Koupila se dvou trubicová zářivka ale to v teráriu vpadá otřesně a několikrát už jsem se setkala s tím že si lidi vyrábí vlastní. Ani jeden z nás neni elektrikář a přesný návod na zhotovení jsem nenašla. Proto bych chtěla poprosit nějakou dobrou duši, která by se podělila o zkušenosti ;)a doporučila obchod kde se tyto komponenty dají koupit.
Mockrát děkuji za odpovědi :)

loading...

Ani jeden z nás neni elektrikář

Tak na to našahejte, udivuje mne, jak každý do elektriky fušuje a při tom o dané problematice nemá ani páru, při tom el. bezpečně zabíjí.
Auto, voda, plyn... na to si každý raději sjedná odborníka, ale do el. se bude hrabat každý. A vy ještě chcete vyrábět elektrické zařízení, které bude umístěné ve vlhku. Už jen za ty objímky v květináčích by dost lidí zasloužilo přes hubu (teče jim do toho voda, špatně izolované proti dotyku, vše visí jen na kabelu atd.).
Prohlídni si tohle:
https://www.google.cz/search?hl=cs&client=firefox- a&hs=jEl&rls=org.mozilla:cs:official&q=zapojen%C3% AD+z%C3%A1%C5%99ivky&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&b iw=1280&bih=707&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&s a=N&tab=wi&ei=79RBUM7AEarh4QTHu4DwDQ
Pokud nejste sto to pochopit, tak na to kašlete.

Pár informací pro doplnění: 1. jedná se o pouštní terárium pro agamy..... 2. ve schematech elektrických obvodů se vyznám..... 3. kdyby náhodou někdo měl problém s tim že jsem ženského pohlaví tak mam doma celkem zručného chlapa....
Mě spíš zajímalo jaké komponenty k tomu budu potřebovat a kde je najít. Žádala jsem o slušnou radu a ne tady pak číst urážlivé komentáře někoho kdo si myslí že je nejlepší.
A koukám, že další komentář byl smazán ale taky na něj budu reagovat, protože rada typ najdi si to na googlu mi taky moc nepomůže

- nejdriv se podivejte na svitidla v normalnim elektru, nebo OBI, Baumax a pod. - nemusite kupovat ty ze zverimexu - podstatny je jen rozmer svitidla a pro jaky vykon je urcene. Neverim ze by jste si nevybrali neco co vyhovi, uvaha "udelame to sami a bude to lepsi" je myslim dost mimo, a jeste vic mimo je "udelame to sami a bude to levnejsi". Smysl ma jedine elektronicky predradnik, ktery samotny koupite v maloobchode za cenu srovnatelnou s celym svitidlem, a jeste budete potrebovat patice (to bych rad videl kde je v maloobchode budou mit).

Pokud vam jde o vyrobu samotne zarivky, tak potrebujete sklarskou pec a slusne vybavenou laborator, nejaky ten kousek wolframu, trochu rtuti, spetku vselijakych vzacnych kovu. (ok to byl jen takovy nejapny pokus o vtip)

Nemůžu s tebou, lucifere, souhlasit. Mám osvětlení vlastní konstrukce a bylo dohromady levnější, než kdybych ho kupoval v obchodě. A kromě předřadníku, který mám přes internet (být z Prahy, tak ne) jsem všechno ostatní koupil v Kolíně, což není extra veliký město. V těch tzv. velkoobchodech pro kutily neseženeš dohromady nic (jen Hornbach je výjimkou).
Už jsem to tu asi 14 dní nazpátek řešil - je to to vlákno, co se zvrhlo v hádku mezi MadMikem a tím zvláštním pánem z 19. století.
Nehádám se, jen tvrdím, že to opravdu jde.

tak ono elektronickej předřadník máš v každý úsporce (9-24W) za šest pětek u větví :-), že se na to světlo nedá koukat je šumák, zářivku to dostane jinou, ale nic jsem neřekl a nikoho nenabádám, aby se v tom vrtal :-)

jinak když něco stavět, tak včetně předřadníku, když víš z čeho vyndat součástky, tak tě to nesotjí ani ty a máš ho prakticky úplně zadarmo ;-)

nicméně není vůbec problém používat magnetický předřadníky (i to teplo z nich se nechá dobře použít) a ty seženeš leckde zadara, dneska se staré osvětlení z hal vyhazuje po kontejnerech - mimochodem je to i úžasnej zdroj patic

O tomhle jsem taky kdysi uvazoval a nevyplati se to nez sezenete vsechno potrebny tak za to date vic nez za komplet svitidlo
a to ze to v terarku vypada otresne jde celkem dobre vymyslet umistenim toho svetla u me treba neni videt ze tam ta zarivka je pokud ju clovek vylozene nehleda
ariba-w39-om-arw396-72 tuhle pripadne tuhle http://www.posvitime.cz/elgo-riga-t5-osfb-1x54w-s- krytem-bila-es-wo0028-01?cat=30
dam dopredu ke kraji stropu a reflektorem usmernim svetlo na dolu do terarka