Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podmínky chovu

Ahojky.měla bych na vás dotázek.kamarádka chce dát pryč gekončíka nočního,tak sem si řekla,že se ho ujmu.doma už mam chameleona,takže nějaké ty zkušenosti s teraristikou mam,ale né tak velký.chci se teda zeptat,jaká je optimální velikost terárka pro jednoho gekonka?i když časem bych jí pak pořídila spolubydlící.chce mi k ní dát terárko o velikosti 26v,30š a 30d,což mi přijde vcelku málý.do teď byla ve většim,ale jelikož ho nechce dát pryč(to terárko)tak mi k ní dá alespoň tuto malý.v sobotu na burze v Plzni se chci ale podívat po většim.pak se chci zeptat,jestli tam musí mít nějakej UVB zdroj nebo stačí jen výhřevná žárovka?a jaký vitamíny mam podávat,jestli je to stejný jako u chamíka,kterýmu dávam biomin a reptivit nebo se jim dává něco jinýho?a jestli se v tom potrava obaluje nebo se to dává zvlášť do misky?to je asi zatim vše :-)předem děkuju za odpovědi

Ano, je to malé, pro jednoho bych dala alespoň jednou tak velké. UVB netřeba, vitamíny jsou OK, pokud je v nich D3 (Reptivite dělají obě varianty) a kombinovat se zdrojem vápníku, obaluje se. Jinak o gekončících je opravdu hromada info i tady na poradně, jinak taky vyšla např. nedávno knížečka cenově velmi dostupná v Robimausu:
http://www.robimaus.cz/cs/edice-abeceda-teraristy/ 126-gekoncik-9788090335738.html
V Plzni na burze se dozajista bude dát pořídit. Dobré info k chovu jsou i na netu, např. zde:
chov.php

Já doufam,že na burze seženu větší terárko,za rozumnou cenu.ještě mi k tomu dá výhřevný kámen.jen se chci teda ještě zeptat,když budu mít ten výhřevnej kámen,musí bejt i přes to výhřevná žárovka?já aby tam pak nevzniklo moc velký horko?že bych třeba kámen vyndala a nechala tam jen bodovku?to ani nevim,že reptivit se dělá ve dvou formách jeden s D3 a druhej ne.k čemu je vlastně D3 dobrej?blbej dotaz,já vim,ale nevim k čemu je,tak se chci zeptat.teď mi tak napadá,když odbočim,jestli důvod,proč mi chamouš změnil barvu neni i v tom,že mam reptivit bez D3,je to možný?jinak knížku si asi taky koupim.od robimausu mam i pro chamíka a je to tam hezky rozepsaný :)a tuten článek sem si taky četla :)