Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký roztok zvolit pro vytvoření preparátu z želvích vajec?

Dobrý den,

samice kožnatky čínské mi snesla snůšku planých vajec a já bych z nich chtěla udělat preparát, ale nevím, do čeho vejce naložit. Bojím se, že líh či formaldehyd by mohly poškodit strukturu skořápky, tak mě napadlo vodní sklo, ale tam se zase bojím, že by to nemuselo "zakonzervovat" preparát trvale... Předem díky moc za rady, Markéta

tak buď opatrně odsaj vnitřek, vymej lihem, vycpi vatou a nech uschnout, nebo kup normální technickej líh a nalož je do toho. Ale stejně bych asi odsála ten vnitřek. líh strukturu skořápky nepoškodí a preparát zůstává pořád prakticky stejnej vč. barvy...mám takhle naložený mršinky a nějaký vaječný skořápky v lihu už i několik let a jsou pořád stejné. Akorát to chce skladovat ve tmě, aby nevyšisovaly. Ve formalínu to hrozně mění vzhled a vybledne to..