Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minikrajta...

Koupila jsem přez inzerát krajtu. V inzerátu se psalo: 2.5 roku stará, jenže měří jen cca 60cm. Na pohled je zdravá, šupiny lesklé, ústní a nosní dutiny a oči vypadají v pořádku. Žere prý normálně(na její velikost) tj: 1 myš za 10 dní. Je možné, že by takto starý jedinec byl jen takhle malý a přitom zdravý? Nebo si pán vymýšlí a had je mnohem mladší? Předem děkuji za reakce. Adéla

pokud tvrdil, že je jí 2,5 roku, taks ji neměla vůbec brát, protože by na ten věk byla fakt hrozně mrňavá. Těžko říct, jak je stará, může to být mladší zvíře, nebo opravdu 2,5 leté ale zaražené z nevhodných podmínek, bonsai. Ta krajtička je obecně taková subtilní...uvidíš, jestli bude růst a nabírat. Každopádně ji dej do karantény a nech udělat rozbor trusu na endoparazity. A případně dej přeléčit. A samce k ní vůbec nedávej, ten vypadá OK, tak ať něco nechytí...

čekala jsem na tenhle názor. Přemýšlela jsem jestli jí vůbec brát. Ještě ten den po telefonu tvrdil, že má tak 90cm. Byla jsem hodně překvapená. Vypadala jinak zdravě a líbila se mi. Njn, ženská, nedokázala jsem říct NE. Byli jsme u veta a říkala, že je v pořádku, akorát trošku podvyživená. Ten pán krmil jednu malou myšku za 10 dní. Vet mi doporučila krmit 2 dospělé myši jedenkrát týdně. Není to zase moc? Nic o vyšetření trusu mi nedoporučil. Ještě jí zavolám a zeptám se jestli mi udělá ten rozbor. Byla taková divná, asi se podívám po jiném veterináři přez plazy. Moc děkuji.

Vet mi doporučila krmit 2 dospělé myši jedenkrát týdně. Není to zase moc?

U regiusky téhle velikosti se neboj nějakého překrmení, klidně jí dopřej kolik zvládne a na kolik bude mít chuť. Třeba dožene ten růstový deficit a obezity se neboj - však ona si to vynahradí, až začne stávkovat ;-)