Váha agamy vousaté
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaká je optimální váha agamy vousaté v dospělosti. A jestli je v pořádku, že moje agama (nejspíš samička) šestiměsíční váží 238g a měří 41cm. Také bych byla ráda za název zbarvení (předpokládám že sandfire?). Děkuji za odpovědi.
(fotka z 20. srpna)
delka i vaha myslim vcelku OK. Barva - nejaky "mix", oznaceni "sandfire" nema uz zadny smysl. Oznacovat uz jde jen danou bar. formou - red, orange, citrus atd. Tady bude nejspis neco genu pro oranzovou, ale je to tezke nejak dle te fotky soudit, a pokud nevite jaci byli rodice...
zřejmě potomek toho, jak se to tu tak běžně dělává- barevnej samec se pustí na kupu "standart" samic.
Bohužel jací byli rodiče nevím. Mám foto jen chovné skupiny od chovatele co mi ji prodal. Agamku mám přes inzerát a následně po dohodě s chovatelem jsem si ji vyzvedla na burze v HK. Ale jestli má agam víc než na fotce netuším. Ale snad by tam měli být její rodiče.
(foto skupiny)
(další foto agamky)
No myslím,že máš moc pěknou vousatku a jakou má anglickou barvu,by mě osobně bylo jedno
Jj, tak to je taková ta mixážní klasika.
Je dost podobná mému sameckovi, který byl od normal samice a orange samcovi 56a22f05d6
Jakto že můj samecek ( 42cm) váží 336g? Není to moc? Lucifer mi nedávno podle fotky řekl, je je v dobre kondici, ale když tahle agama má o 100g méně a chvalite ji? děkuji za odpovědi.
Jakto, že má někdo vysoký 180cm 90kg a jiný stejně vysoký jen 70? Oba jsou v normě, ale prostě jeden je štíhlejší a druhý těžší. Tahle agama je v dobré kondici, tak akorát-ani tlustá ani hubená. Navíc teda holky bývají lehčí, protože bývají subtilnější než samci. KOndici zvířete poznáš spíš než podle váhy podle toho, jak je nasvalené- má mít dobře vyvinuté svalstvo na nohách a hřbetu, záda kyčle a ocas hezky zaoblené bez lezoucích kostí. Ale taky bez zbytečných špeků.
Jinak já třeba zvířata vůbec nevážim, jestli jsou v přimeřené kondici vidim a vážit je nepotřebuju. A to, jestli 1 zvíře váží víc než jiné- pokud není tlusté nebo hubené, tak to vůbec neřeším.
Proste dle fotky vypada dobre, vychrtla neni. O trochu vic mit muze - nemusi. Ja si to co mesic merim/vazim - mame par zvirat tak to neni tolik prace a obcas se to hodi. U delky kolem 41-42cm mam zapsane vahy u ruznych agam od nejakych 220 do 310g. V te velikosti jsou to vseobecne subadulti, takze se to muze dost lisit dle toho jak jeste rostou. Je to obdobi kolem toho zlomu kdy se rust podstatne zpomali a je potreba uz krmit cca. jako dospelce. 336g ma ted zrovna nas subadultni samecek, delka cca. 43cm. Kondice mi u nej prijde OK, ale uz ho krmime jen obden.
Tak to je úplně stejne jako u toho mého. Před cca týdnem jste mi radil abych ho taky krmil jen obden. Je to v pohodě akorát první tři dny skrabal na sklo a chtěl žrát.. Teď mi teda už 4 dny nic nezral, ale to nějak neresim. Párkrát už takové pauzy dělal...
Přidávám pár fotek z dneška. Mě právě hubená nepřijde, spíš sem se bála, aby nebyla tlustá
Jak jsem psal - skutecne mi prijde v pohode :) Dobra kondice, pekne zvire. Kdybych mel byt kor hnidopich tak bych se mozna trochu zamyslel nad zarizenim teraria.
Nad kterým konkrétně? Mám ho tak +- od doby co jsem ji přivezla jako měsíčního prcka, akorát terárium jsem zvětšovala.
Tu umelou kytku bych dal pryc, meli jsem u nasich neco podobne a pokouseli se to sezrat. Castecne uspesne, nastesti prosla zazivacim traktem. Ty velke kameny - nevim, ale pokud je spokojena... Nevidim cele terarko, osobne v nem radej nejake plosinky, silnejsi vetev na lozeni. Ale je to jen moje osobni predstava co a jak, zdaleka ne patent na jedine spravne reseni.
Já měla u vousatek taky umělý kytky a OK- ikdyž teda je fakt, že jsem měla takové, co agamy nezvládly ukousnout. Zato přesně po takovéhle kytce mi chcípla chovná samice zeleného lega- tam ten list bohužel neprošel.
Co se týče toho vybavení, tak ono těmhle domestikovaným vousatkách už to je skoro jedno, ikdyž samozřejmě poličky na stěnách a pozadí místo tapet by pro to zvíře udělaly víc. A místo těch valounů tam dát nějaký masivní kořen, po kterém by mohla více lézt a rozčlenilo to tu ubikaci.
Kytku tam má skoro od začátku. Kousla do ní asi dvakrát, pak toho naštěstí nechala, navíc kytka je pevná, takže ji neukouše, ani kdyby se o to snažila. Naštěstí je rozumná. Má tam ještě v koutku kus kůry, na kterém, nebo většinou pod ním spí. Jinak terárium není na stálo. Až budou peníze, tak mám v plánu udělat větší z osb desek, částečně prosklené s pozadím. Tohle je předělané staré, kterému jsem odstranila předek a přilepila tam skla. Takže je to taková spatlanina, ale terárium velikostně jak by mělo být, vybavení jsem zatím tolik neřešila, protože plánuju nové. Agama se občas dožaduje puštění ven, tím že škrábe na přadní sklo a pobíhá sem tam. Když ji pustím, tak běhá po celém pokoji, kde to jde, tak vyšplhá, např po zácloně na skříňku, proběhne se a pak se vrátí k teráriu, stojí před ním, nebo si vleze na postel a škrábe na boční stěnu, tak ji dám zpátky a je spokojená . Nikdy se mi například nestalo, že by utekla, nebo se více vzdálila od terária, vždy si ho hlídá, aby neodběhla moc daleko . Když byla menší, tak nechtěla být venku vůbec a hned po vyndání se dožadovala, abych ji dala zpátky. Takže se myslím, že se v něm cítí bezpečně a vyhovuje ji
Ještě bych se chtěla zeptat, živí se agama v přírodě i drobným ptactvem? Jí včera vlezl do terária můj agapornis, sem čekala, že se ho bude bát. Ale ona se po něm tak rozeběhla, že jsem ho sotva stačila chňapnout a vytáhnout. Takže mi vrtá hlavou, jestli by se do něj opravdu zakousla a chtěla ho sežrat, kdybych ho nevyndala. Snad není tak hloupá, že by se pokusila sežrat tak velké sousto? Možná by se do něj jen zakousla a dala mu tak na vědomí, že je to její teritorium? Ale rozeběhla se úplně stejně, jako když jí dávám velký zelený kobylky (nejoblíbenější žrádlo).
Zivi se vsim co je schopna narvat do tlamy. A s tim poustenim mimo terarko bych byl opatrnejsi.
agamy jsou lovci, kteří fakt vystartujou po všem co se jeví jako potrava(pokud je to v mezích velikosti).Ale to sousto většinou neodhadnou. oni si to třeba u moc velkého sousta rozmyslí hned jak k němu doběhnou. raděj nepodceňovat takové žrouty:)
No on ten agapornis je přeci jen trochu velké sousto, je to sice menší papoušek, ale stejně. Kdyby došlo na souboj, tak by mě zajímalo kdo z koho Ono ti papoušci dokážou dost klovnou a když stisknou a nechtěj pustit, tak to není nic příjemnýho. Ale i tak se divím. Když byla malá, tak se ho bála. Teď se asi karta obrátila
Když je puštěná, tak jí hlídám, aby se jí nic nestalo. Mám ji pořád na očích.
Ještě bych se chtěla zeptat, je možné dát k sobě agamy (jen na seznámení), tu mojí 41cm a tříroční, která má sice 43cm, ale je mnohem mohutnější?
pokud jsou obe holky, tak myslim ze bez problemu
A kdyby to byl samec? Nevím totiž jaké je to pohlaví. Řekla bych že je to samička, ale jistá si nejsem. Má hodně výrazné póry na nožkách, ale hemipenisy jsem neviděla. Přikláním se k samici, ale těžko říct.
uvidite dle chovani
Tak jsem teď agamu přeměřovala, má už přes 42cm, takže rozdíl mezi nimi je v délce asi ten cenťák. Ale co se týče mohutnosti, tak ta tříletá je určitě jednou tak těžká. Takže na délku skoro stejně, ale na šířku velký rozdíl. Proto mám trochu obavy.
Foto té starší agamy jsem už zde na určení pohlaví dávala: http://tera.poradna.net/q/view/228271-agama-vousat a-urceni-pohlavi
Kdyby to byl samec, mohl by být agresivní a nějak jí ublížit?
Nerada bych aby se jí něco stalo, dala mi už hodně práce
muze se pokouset parit, pokud je to samec. Coz pro tu malou by nebylo zrovna nejlepsi. Ale to nebude hned "hop na kozu" = pod dohledem bych je dal spolu a uvidite co se bude dit.
Tak tu naší potvoru když jsem ji před cca 3 týdny měřil tak má něco přes 51cm a když se nažere tak má cca 430g, když nejí tak nevím, vždy jde na váhu po jídle :D
no a co myslíte ta moje má 20 cm asi 20 g má málo??
u tak male to nema cenu resit, proste ji krmte denne do syta. Pokud je aktivni, sama pekne lovi a zere, tak je nejspis vse v nejlepsim poradku