Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyprazdnování

Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu.Náš leguán má problém se stolicí,už skoro týden se pořádně nevyprázdnila,jen takové 2 až 5cm kousky.Dnes jsem ji pozorovala a je vidět že tlačí a nejde jí to.Podmínky má myslím dobré,jen vlhkost se mi nedaří dostat nad 60% a moc se nechce zdržovat pod UVB žárovkou.Strava je hlavně pampeliška,melouny ty galia a pod.,hrozny,jablka,mrkev,okurek atd.
Něco asi dělám špatně ted má problém i se svlékáním-loupe se nějak divně po šupinkách.Děkuji za radu.

Tak už máme od soboty drobka doma,je strašně maličkej(v porovnání s Maruškou).Zatím vůbec nejí.První den lítal po terku jak splašený a teď už druhý den jen leží a schovává se do rostlin.Chytnout na sebe nenechá,kouše a mrská ocasem.Musím mu dát čas a klid.Jen doufám že začne žrát.Chovatel říkal ať snížím teplotu,že byl zvyklej tak max.na 24stupňů,ale to se mi zdá málo.Spíš si myslím že mu chybí společnost.Bylo jich tam tak 20 v polovičním prostoru než má teď sám.

Nech ho být- vůbec na něj nesahej a rozhodně ho v žádném případě nechytej. On si bude muset zvyknout na nové prostředí a pak postupně i na tebe, ochočování leguána je běh na dlouhou trať a je potřeba zvířeti dát olik času, kolik potřebuje.
Společnost mu až tak nechybí, hlavně je vyvalený ze změny prostředí. Dej mu tam jídlo na nějaké vyvýšené místo, aby k němu snadno mohl a hlavně ho dobře viděl. Případně mu to jídlo dej blízko úkrytu, v kterém se zdržuje a pak odejdi, aby nebyl rušený. To je normální, že je teďka vyděšený a že prvních pár dní toho moc nesní.

S tou teplotou je to samozřejmě blbost, max. 24°C je strašně málo- pro mláďata ohledně teploty platí totéž co pro dospělé. Ten chovatel co ti to poradil- nebyl to spíš překupník?

Já schválně hledala chovatele a tento psal že se chovu věnuje už téměř 20let,jeli jsme pro něho skoro 150km.Na svých stránkách píše že v ČR je asi jen 4nebo 5 chovatelů.Lidi co si leguány od něho brali,tam psali že jsou strašně spokojeni.Tak nevím,já když jsme tam přijeli moc dobrý pocit neměla.Pán je ze Žulové.

To jste mě potěšila,ale kadit by měl asi každý den,nebo se pletu?Ještě bych chtěla vědět jestli opravdu podávání dvou kapek AD3 jednou měsíčně,nahradí UVB.Dostali jsme ho k legovi ve stříkačce.On je totiž skoro pořád zalezlej v korkovém kmenu,tak na něho nesvítí.

když nejí nebo málo, tak ani nekadí nebo málo, s tím si nelamte hlavu ;-) AD3 mu rači nedávejte vůbec, u malého prcka to snadno předávkujete- což je 1 věc a druhá věc je ta, že byste ho zybtečně zase stresovala.. A že se skrývá v úkrytu, kam UV nesvítí si hlavu taky nelamte. máte ho pár dní, tak je vyplesklý. Ale až se rozkouká, tak začne baštit i se slunit.