Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl mezi kajmankou supí a dravou

V sobotu 15.9.2012 na burze v Ostravě jsem prostřednictvím kamaráda zakoupil mládě kajmanky supí, inzerované i na ifauně. Cena lákavá co na to říct. :-)Protože jsem chovatel zejména hadů a kajmanku dravou chovám od mláděte v jednom kuse cca. 2,5 roku, koukal jsem na přivezené mládě tak trochu překvapeně a mám silný pocit, že to není kajmanka supí, ale nějaký podruh kajmanky dravé. Foto přiložím a touto cestou prosím o názor chovatele kajmanky např. krokodýla, aurifer ... popř. ty co se burze v Ostravě vyskytli a kajmanky tam shlédli. Díky za názory.

loading...

Cena byla 1.300,-Kč, prodejce mě po e-mailu odpověděl, že se jedná o kajmanky supí, pak teprve jsem se domlouval s kámošem, který jel na burzu, že mi ji odebere. Asi smůla, no holt budu mít další kajmanku dravou .Tato první den žrala, narozdíl od té co mám doma. Tu když jsem koupil byla taky velká jak pětikačka, ale 14 dni nežrala, než jsem vyladil teplotu vodu,atd. Dnes má krunýř cca.18 cm a vše je v pohodě. Přidám odkaz na inzerát na ifauně: http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/inzerce/r/d etail/1819561/kajmanka-supi-macrochelys-temminckii / ať se zbytečně ještě někdo nespálí.
Díky všem co reagovali a třeba ještě reagovat budou a přeji seriózní prodejce pro nás teraristy.
pohodový den všem na poradně.

Bylo by fajné sem hodit i kontakt na daného majitele apod. Tipl bych to na jednoho překupníka z OP, který má výbornou pověst v rámci prodejů :-)
Jinak známé doporučení - nenechat kupovat želvu někoho, kdo jich doma nemá plnou zadnici. Je dobře že žere a vypadá zdravě, taky to může bývat horší. Většina zvířat na burzách je import, tzn. velké riziko úmrtí a je potřeba to přebrat, záruku na zdraví dává u nás jen pár lidí... Jinak 1.300 za zajímavější poddruh serpentiny je cena OK.

tak ono kajmanky většinou nechcípaj, ani ta faremní mláďata..pokud je nekoupí trotl, co je záhy umoří. Ikdyž občas se dají koupit ještě nerozkrmená mláďata, co se musí nejdříve rozežrat. Co se týče poddruhu, tak to asi bude normální nominátka, ony se stejně jiné poddruhy nevozí.

Co se týče prodejce, tak bych mu asi na další burze nakopala kaudex.

Tak jsem mrknul na inzerát a mám jasno.Tomuhle pánovi jsem po telefonátech dvakrát balil zvířata,že si je vezme a nakonec nevzal,nebyl schopnej ani zavolat a říci,vyliž si pr... .Tomu bych Ty vořechy nakopal,že by nemohl minimálně týden na malou.Já osobně si myslím,že ví co prodává,akorát je to jeden z těch vyčuránků co navykládají kupujícím cokoliv,aby měli kšeft.3-[

Já jsem mu samozřejmě psal taky, odepsal: " zdravim ja taky nechovam želvy a pod takovim nazvem mě došly z madarska samozřejmne ze vam ji vemu spet". Takže si s hochem osobně promluvím v listopadu na Ostravě. Kajmanku si nechám je zbarvením jiná než ta co ji mám doma, vyrovnám si s ním jen to "předražení".

stala jse mi neskutecna vec koupil jsem si 4 mladata kajmanky drave byly 5 cm dlouhe a stejne velke zerou jsou zdrave ale vubec nerostou pripada mi ze jsou zakrnele od predchoziho prekupnika protoze jsou s faremniho odchovu mam je 5 mnesicu a roste jen jedna stresem netrpej teplota vody je 26 stupnu svitim uv zarivkou akvarium je 120 na 50 cm krmim pestrou stravou holata potkanu kureci krky cele ryby nekolik druhu plze hovezi maso kdyz jsem je koupil vazily 20 gramu ted ma ta nejvetsi 250 gramu a 9 a pul cm druha vazi uz jen sto a ty dve vazej jen 75 gramu a merej 6a pul centymetru v krunyri muzemi nekdo poradit cim to je? zelvy jsou zrave ale vubec nerostou nebo hrozne malo

Tak ono jde asi o ty mensi.. Mas je asi vsechny pohromade, co? Ony kajmanky moc spolecenske nejsou.. Oddel je. Nejsilnejsi jedinec jinak poroste vic na ukor zbytku osazenstva nadrze.

Pro zacatek ti doporucuji neco precist. Zjistis, ze vsichni pouzivaji na zacatku vety velke pismeno a na konci tecku, carku a nebo otaznik. Krom toho se rozlisuje tvrde a mekke i/y, ale o tom snad jindy. ;-) sorry za diakritiku, pisu z mobilu

Tak vše co kluci napsali může být, ještěbych přihodil že máš pro začátek pravděpodobně velký prostor, nepravidelnou stravu v malých dávkách a nerovnoměrné krmení. Víceméně pouze tvá nepozornost při rozdělování potravy a vztahů uvnitř skupiny. Ve 2-3 menších akva budeš mít víc muziky a radosti při menší údržbě a starostech. A vzhledem ke Tvé nepozornosti by se želváni ani nemuseli pozabíjet, velikostní rozdíly už na to máš :)