Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Péče o ootéku - kudlanky

Dobrý den, potřeboval bych prosím poradit jak pečovat o ootéku kudlanky - Rhombodera basalis. U první jsem neuspěl, protože mi
chytla plíseň. Jaké jsou vaše zkušenosti, aby k tomu nedošlo. Jak řešíte správnou teplotu a vlhkost ? Děkuji za vaše rady.

Mam takový fešný terárko 30x30x30, dole vlhkej substrát, nahoře k větvičce v prostoru přidělanou ootéku, zatím jsem toho nelíhnul mnoho, ale těch pár 100% úspěch...To první co jsem takhle líhnul byla nejspíš nějaká Rhombodera.
To by byla vlhkost, co se týče teploty, tak tu neřeším vůbec, ale pokojovku mám 25-28 podle období.

Děkuji za odpověď, přes léto to bylo s teplotou OK 25-29°C, teď máme pokojovku přes noc 21°C. Ootéku mám ve sklenici zavěšenou nahoře na muším pletivě místo plného víčka. Dole vlhký substrát (kosové vlákno) a mám to postavené na terárku, takže teplota přes den by tam těch 25°C mělá být. Rosíte i přímo na ootéku?