Python regius- krmení ptáky
Zdravím,
chtěl bych se zeptat jestli někdo z Vás krmil pythona nějakým druhem ptáků nebo mladou drůbeží?
Změna předmětu, původně: Python regius (Aurifer)
Zdravím,
chtěl bych se zeptat jestli někdo z Vás krmil pythona nějakým druhem ptáků nebo mladou drůbeží?
Změna předmětu, původně: Python regius (Aurifer)
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Já krmím jen myšmi, mastomyšmi a potkany, ale myslím si že by neměl být problém se zkrmováním např. kuřat...
Jsem přesvědčen, že kuřata jsou pro Pythona výživnější, ale zatím jsem to nezkoušel.
No to nevím, podle mě je to podle toho jak je velké kuře a jak potkan .... Ale krajty je pravděpodobně budou žrát s chutí, akorát může být problém sehnat stálý odběr kuřat než potkanů....
Za celou dobu chovu Reiusek mi nikdy nežraly kuřata,housata,prostě žádný ptáky.Naopak potkany,křečky,myši,pískomily,mastomyši....to vzaly pokaždý (pokud neměli pauzu v krmení).No a to,že by kuře bylo výživnější bych rozhodně netvrdil!
Ale víš co se říka....KFC proklatě dobré kuře...
Souhlas s Eunectesem. Navíc by to chtělo kuřata s prokazatelně dobrým původem. Kdo ví, čím to ve velkochovech cpou. Takže nacpeš hada vedle kuřete ještě kdovíjakým svinstvem. Hlodavci jsou všude dostupní, tak krm hlodavci. Regiusky jdou hlavně po hlodavcích.
Navíc spousta hadů po krmení kuřaty má proklatě šílenou sračku. Mazlavá hnusná smradlavá...
Jaky máte názor na dopování hadů vitamínem B12. Aplikovaný injekčním systémem do potravy pro zvýšení appetitu.
Pokud had sám žere,tak si myslím,že to nemá význam.Béčkem mu neuškodíš,ale tohle je myslím bez smyslu!!!!!!!
+ enzimy na trávení a poroste jako z vody...
to mi přijde jak z Bobulí pan Kozderka a jeho chemický burčák
POdla mna je to salmonela. Kazde kurca s velkochovu ju ma.
co je podle tebe salmonela? To, že mají hadi po krmení kuřaty řídký trus? Po krmení rybami, selaty atd ho mají taky. Navíc ono to s tím přenosem salmonely z kuřat na chované plazy není tak žhavé, tam je mnohem horší to, jak už bylo psáno- kuřata ve velkochovech jsou krmená směsma obsahujícíma různá svinstva, která se pak zbytečně dostávají do chovaných zvířat.
No tie ryby by som neriesil, tie obsahuju fakt vela vody (skus cely den jest citrusy, tiez to s teba skor vytecie ako vypadne ;) ), ak je sele to co myslim (prasiatko), tak tam ta hygiena chovu tiez nieje slavna...
Samozrejme, mas pravdu, krmia to tam strasnym svinstvom. To je dalsi dovod preco tym nekrmit (a ani to nejest...).
co ti přijde hygienicky neslavného na seleti z dvorka?
asi takhle, když jsem měla tmavku a notaesusku, tak jsem je z větší části krmila vyřazenýma slepicema, páč to bylo levné snadno dostupné krmení. Měly po tom řidší trus, ale nebylo to salmonelama. Oni totiž plazi vůči té ptačí zas tak vnímaví nejsou, aby se jí nakazili zkrmením těchhle zvířat. Navíc když příště místo slepice dostali králíka nebo morče, tak hnačku neměli.
No samozrejme ked je to "z dvorka" tak je to vpohode, mal som na mysli len velkochov. Osobne krmim reticulatusa na striedacku sliepkamy a kralikamy od babky a ten rozdiel v stolici nieje nejak velky.
Tak já koupil mládě krajty královské od firmy ACHETAfarm na Teraburze v Aldisu,HK v červnu. Před 2 týdny uhynula. Měla v žaludku nestrávenou asi kuřecí kost, snad krk nebo co. Fotku přikládám. Z ACHETY mně odpověděli,že je krmili jen 1-2 denními myšími holátky.Tak nevím,jestli jsou kuřata to nej...
kdo ti to zvíře pitval? jsi si opravdu 100% jistý, že je to kuřecí kost? Mně osobně to přijde spíše jako hypertrofický zánět sliznice, než jako zbytek nestrávené potravy.
Pitval jsem si to sám a zánět to určité nebyl, byla to kost hřbetní nebo z krku. Už když jsem ji koupil, měla silnější tělo a posouvalo se to.Musel jsem ji krmit násilně 2denními holátky na dvakrát, pak si vzala asi týdenní holátko sama, ale po 14 dnech byl konec. Bylo to mládě dovezené z faremního chovu z Ghany, údajně mláďata v ACHETě rozkrmovali. Z jejich odpovědi to vypadá tak, jako bych jí to nacpal sám.
Podélný řez by to určil přesněji
Oni nejsou "nej" ani ty 1-2 denní holata, zdravá mláďata regiusek jako první potravu už v pohodě zvládají osrstěné skákavky. A jak tu už někde zmínil eunectes, regiusky z 99% žádné ptáky neberou (snad až na světlé výjimky), natož nějaké kuřecí kosti či krky. Živí se především hlodavci. Jestli v sobě měla kus kuřete, téměř jistě to do ní nacpali násilím, takže mohla mít i poškozené trávící ústrojí
Ponaučení: regiusku kupovat vždy přímo od prověřeného chovatele (nikdy z burzy), a už vůbec ne od obchodníků či překupníků, kteří nabízejí převážně importy. Úmrtnost importovaných regiusek je obrovská, obvykle jsou sbírkou všech možných parazitů a roztočů, kterým dřív či později podlehnou. Bylo to tady probíráno už mnohokrát!
Milionkrát řekni debilovi že by se neměl chovat jako debil a stejně se jako debil chovat bude...
No samozřejmě stála o pár set míň než odchov,tak to pak člověk ušetří.Mimina regiusek mi nikdy neodmítla skákavky mastomyší.To bylo zaručený!
On ten krk z kuřete není obvodem větší než ta mastomyška,ale je to tvrdý (myš se podá) a navíc tam může být rozdrcený obratel,takže ostrá hrana,která hadovi poškodí trávicí trakt,takže infekce,zánět,smrt.
Navíc,co si budeme povídat drůbeží maso .......kde a za jakých podmínek bylo skladováno,takže možnost,že tam byla spousta bakterií a když pak hadovi rozedřeš jícen,žaludek....to už pak jde rychle.
Lidem je líto dát pár set navíc za odchov,ale pak to dopadá takhle.
Já to sem dal jako varování pro všechny začátečníky i další. Snad to bude k něčemu a odradí to další od takových nákupů. byl to takový momentální kup. Byla bez parazitů a vypadala zdravě. No, poučení pro příště. Jinak mám již další krajtu a je bezva v kondici. Myslím, že i rodinka si ji užívá. Jinak Přemku díky, že jsem byl debil s tím nákupem to vím. ale aspoň jsem si zkusil, co to je. Zdravím.
V roce 1993 jsem si vybíral z importu 150-ti kusů ze Ghany 3 mláďata regiusek od firmy Tera Impex (Jeržábek-Český Krumlov) a všechny kusy byly absolutně v cajku. Od počátku žraly perfektně menší myšky.
Když slyším jaké problémy jsou dnes s importovanými zvířaty, tak bych už asi taky do importů nešel. Nakonec opravdu těch pár stovek rozdílu v ceně (oproti odchovům) nestojí za to.
To se kvalita importérů, nebo importovaných regiusek tak zhoršila? ...a nebo jsem měl před lety prostě jen kliku
PS: ...pořád mi překvapuje když se tu dozvídám, že někdo nabízí mláďatům regiusek holata.. Přeci hole, už na první pohled má pro mládě regiusky (při jejich tělesných proporcích) takřka nulovou výživnou hodnotu.
jo tam jsem byl taky,měly akorát klíštata,jinak docela dobrý,jeržábek je vozil po stovkách tedka se vozí po tisících a něž je prodájí tak jsou v bednách na hoblinách nebo novinách čož pro hada žíjícího v norách je určite potěšující -bez úkrytu a nasuchu
Od Milana Jeržábka(Ať odpočívá v pokoji) jsem měl odchytové 1,1 adultní Reginy samice měla 150cm,samec 110cm.Nádherný zvířata,ale nechtěli žrát.Po cca půl roce jsem je rozkrmil na džungarácích a pak už brali potkany.Jenomže v době,kdy jsem začínal si importeři více vážili každého zvířete,které se jim dostalo do rukou a nebylo jich tolik (importérů,ani zvířat.) Dnes sem tahá zvířata kdekdo ,po tisících kusů a taky to podle toho vypadá,,čest vyjímkám,protože jsou importeři,kteří mají zvířata v relativním pořádku,,.Je smutný,že tak krásný zvířata klesla díky tisícovým importům na ceně a od toho se také odvíjí to,jak se s nimi zachází.
Regina za i za 350kč/ks.Kamarád koupil na burze cca před rokem 10 ks/3500,- .
mužu se zeptat kolik jich v současnosti žije,ty přírodní velký reginy totiž měly nastavený období suca a deštů ,transportem jim to pomíchaly a než se ztoho zpamatovaly tak to chvilku trvalo,měl jsem jich asi 20,samci se ochotně pářily ale samice nikdy nechtěly zabřeznout
Už je nemám,vzal si je ode mne kamarád a už jsem ho dlouho neviděl.Odstěhoval se.Vzhledem k tomu,že to už je 15let,tak asi ty Reginy nebudou na živu.Ale takhle velký regiusky už jsem od tý doby neviděl.
Třeba ještě jsou, regiusky se údajně mohou při dobré péči dožít až hodně přes 30 let. Moje samice má 17 let, jeden ze samců 16 let. Jsou stále plodní a při síle
Ono je to u regín trochu složitější. Jejich areál výskytu je poměrně široký - od Senegalu na západě, až po Sudán na jihu a Ugandu na východě. V centru výskytu (Konžská pánev) je klasické tropické deštné klima, kdežto směrem k jeho okrajům je biotop čím dál tím sušší. Celý areál sice podléhá cyklům sucha a dešťů, ale vzhledem k velikosti Afriky se v jednotlivých oblastech dost výrazně odlišuje. A to jak množstvím srážek, tak i kalendářním obdobím. Není tedy divu, že regíny z rozdílných oblastí mají jinak nastavenou ovulační periodu. Základem úspěchu je v první řadě sestavení páru s alespoň přibližných regionů, což může být "vopruz" pokud neznáte původ hada. Když se ale podaří sestavit harmonizující pár, a navodí se mu odpovídající klimatické podmínky, samotný odchov už potom není nijak složitý, a neliší se od rozmnožení jiných běžných hadů.
Super,tak to na něho musím sehnat kontakt,abych věděl co se s nima stalo.Asi bych je od něho i koupil zpátky,protože to byli fakt krásný kusy.
No,takový reginy s lokalitou by se mi taky líbili.Je fakt,že se to smíchá a je jim fuk,co tam naperou.A není způsob,nějaký znaky u různých populací? Nikde jsem tedy nečetl,že by něco bylo,ale co kdyby?