Tak já mám jen henkeláče a teď nově guentheri. Některé druhy vyloženě potřebují poklesy teplot až třeba na 5°C, to jsou třeba U. sikorae, phantasticus, pietschmanni a další. Navíc zejména malé druhy jako je U. phantasticus (který je hodně atraktivní a každý ho chce) jsou velmi náchylné prakticky k čemukoliv, chcípají a moc se nemnoží. Všichni uroplati jsou taky celkem krátkověká zvířata, velké druhy žijí max. 6-7 let, malé 4-5, většinou ale méně.
Nejjednodušší na chov by měl být U. henkeli, který snáší i pokojovou teplotu v noci. Není ale vhodný pro začátečníky, musí se mu dávat vitamíny a simulovat chladnější a sušší perioda během zimy, jinak se nemnoží. Pokud nemá optimální vitamíny, zase se nelíhnou mláďata z vajec. A pokud je v létě vedro a líhnou se mláďata, chcípnou... Tak to je ten nejjednodušší. Podobný je U. guentheri, který ale potřebuje opravdu chladné období přes zimu, a je také náchylný na hodně věcí. Navíc se špatně shání. Krásný a velký je U. fimbriatus, ale u něj rozhoduje, odkud pochází, je z uroplatů na Madagaskaru nejrozšířenější a žije jak v nižších, tak ve vyšších polohách. Navíc je to možná komplex podobných druhů, protože jedinci z hor se nemnoží s těmi z nížin apod.
A lineatus - toho chce každý, ale asi nikdo moc neví, jak ho udržet. Některým lidem se povede 1-2 sezóny je udržet, pak i množit, ale samice zpravidla nepřežijí více než 2 roky. Nároky by měl mít podobné jako U. henkeli, ale jen málokdo je udrží déle než ty 2 roky a nechá si pro sebe, jak to dělá
Čili pro začátek bych doporučil U. henkeli (jsou nádherní a velcí), těm, kteří jsou schopní udělat poklesy teplot, U. sikorae. Píšu ale jen to, co jsem vyzvěděl a přečetl, jsem v chovu uroplatů začátečník, mám 2 druhy (ale další jsou v plánu).