Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hadí kůže - prodej a informace

Ahoj,

jsem z vedlejší poradny (IT) a poptávám kůži pro ručně vázanou knihu. Musím říct, že nabídka kůži telecích mi moc nezaujala a především mi všichni řekli, že obal na knihu ano, ale musim si vzít celou krávu :-D, takže jsem přemýšlel jak z toho ven a napadlo mi použít jiné zvířátko, respektive jeho kuži.

Protože jste tady skoro všichni hadaři, chtěl bych se zeptat jestli nemáte nějaký tip na krám či místo, kde bych mohl třeba vidět nějaků hadí kůže k prodeji a také dotaz jestli je vůbec možné do toho uvázat knihu (není to zase moc malé?)

Čistě teoretický dotaz, jsou nádherné ale mají většinou hodně agresivní vzorek.

Děkuji,,

tak do kůže z většího škrtiče by šla zabalit i solidní bichle. Tu a tam někdo prodává- viděla jsem jak inzeráty s nabídkou kůží většinou z uhynulých krajt nebo hrozen, tak i občasný prodej nějaké té kůže na teraristických burzách. Zkus si projet inzerci a popř. dát inzerát na chovatelské servy.

Děkuji za odpověd, ještě treda najdu nějakého škrtiče, necham si přeložit do angličiny a projdu ebay (ačkoliv když už ze světa tak asi mužu normálně kousek telecí, co jsem koukal tak maji). Spíše jsem myslel jestli mi tu někdo nedá nějaký konrkétní tip.

Děkuji za nabídku, vážně to myslím nicméně neschopnost koupit kůži (to fakt v roce 2012 budu mít problém s tím koupit kousek kuže a nekupovat celou krávu?) mi donutila jít až na ebay - což je něco, co mi hodně štve na stranu druhou tam už si asi vyberu.

Na hadí kůže jsem koukal a musim říct, že byly malé - 2m x 5cm ten druhý rozměr je fakt malý (to fakt nemáte tlustější hady) na kuži, čekal jsem že se to nějak vytáhne při zpraocování. Cena takové hadí kůže na ebay byla řádově 200USD. Což pro muj učel je hodně, na stranu druhou - zkousnul bych to. Nicméně vzorek je fakt agresivní a já hledám spíše něco decentního, ačkoliv jsem tam prolezl desítky hadích kuži a nic. Je to bohužel malé (muselo by se "navazovat" - zaujala mi tam jen jedna bílá.

Nimcéně děkuji.

Nenapsal jsi ani rozměr knihy...pak by jsme věděli jak velkou kůži potřebuješ.
je to jak psala Auri.Zajdi na tera burzu,tam se občas něco vidí.Nebo napiš inzerát na ifaunu,třeba se Ti ozve někdo,kdo nechodí na TP a doma kůži má!

Prosím o radu. moje maminka byla v roce 1969 v Africe jako lékařka a dovezla odtud velmi dobře vyčiněnou hadí kůži z krajty písmenkové, délka 4metry, v nejširším místě šíře cca 45cm. Chtěla bych tu kůži prodat, ale moc se neorientuji v cenách za toto zboží. poradíte? děkuji Pavla:-)

Co se týče zpracování hadích kůží, mám zkušenosti se zpracováním kůží prozatím do rozměru 4m a to už je celkem makačka.

Pokud by měl někdo hady k vyčinění, stačí dát vědět.