Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Určení pohlaví u mláďat

Dobrý den jen jsem se chtěla zeptat jakým způsobem se dá určit pohlaví u mláďátek hadů. Jelikož se tenhle rok plánuji mláďata u krajt kobercových,tmavých a hroznýšů královských. Ale ještě jsem se nikde nedočetla jestli je u určení pohlaví nutné navštívit veterináře. Předem děkuji za odpověď.

loading...

Palpace(vytlačení hemipenisů),rozdíly ve stavbě kořene a délky ocasu,drápky u kloaky a u větších sondování.Dá se udělat rozbor,ale tam už to bude na veta.
Ideální bude když si v okolí najdete zkušeného chovatele,který vám do začátku pomůže.

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, že ak pri palpovaní malej užovky "nevyšli" von hemipenisy, ale bolo vidieť po okrajoch kloaky také 2 bodky (čo podľa mňa boli nevytlačené hemipenisy???) je to 100% samec, alebo takéto malé výrastky majú aj samičky?