Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tarentola mauritanica - Korfu?

Zdravím všechny herpetology/žky,

mám trochu netypický dotaz - nevíte někdo o nějakém publikovaném pozorování/odchytu gekona zedního (Tarentola mauritanica) na řeckém ostrově Korfu (Kerkyra)? Nebo máte nějaká vlastní pozorování? Pokud ano, prosím o více info. :-)

Zkoušel jsem prohledat databázi Web of Knowledge (WOS), ale nepodařilo se mi nic nalézt.

A poslední dotaz - nemáte někdo elektronickou verzi tohoto článku (pdf):

www.mapress.com

Děkuji! :-)

Trvalo to více než tři roky od naší exkurze, ale počínaje dneškem je T. mauritanica oficiálně popsána i na Korfu - článek je ke stažení zde: www.salamandra-journal.com/index.php?option=com_do cman&task=doc_download&gid=372&Itemid=76
(ročník 2014, číslo 3 - Mačát, Z., M. Starcová, J. Červenka, D. Jablonski & M. Šandera: A molecular assessment and first record of Tarentola mauritanica (Squamata: Phyllodactylidae) on Corfu, Greece. pp. 172-176.)

Ještě jednou děkujeme Epanteriasovi za doplňující info! :-)