Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bukové štěpky

Ahoj, dal jsem své užovce do terária nově bukové štěpky- chtěl bych se zeptat: je potřeba kvůli tomu hada krmit mimo terárium(kvůli spolknutí)? A pokud ano, je třeba na to hada nějak zvykat(dávat ho třeba několik dnů na chvíli do krmnýho boxu bez myši atd.? Mimo terárium jsem ještě nekrmil, tak si nejsem jistý postupem:)Děkuju moc za odpovědi

A například já bych to vůbec neřešil. Používám bukové štěpky jak u krajt tak i u úžovek i malých a nemám žádný problém (zatím samozřejmě) a nikdy sem neslyšel o tom že by si had dal i štěpku. Prostě u mě se to nestalo. Je pravda že používám docela hrubé štěpky ty jemné nejsou nic moc a tam bych se toho i docela bál. A pokud se rozhodněš krmit mimo terárko nijak bych to nehrotil. Vrazil hada do boxu za minutku bych k němu prdnul hlodavce a mělo by to být ok. Ale já osobně to nedělám a krmím v terárku :-)

já štěpky už nepoužívám, páč se mi neosvědčily z jiných důvodů (cena/vzhled/plesnivění) ale pokud had sežere kus tohohle většího substrátu, tak ho opačným koncem zase vyloučí. Je to stejné jako u drcené kůry. Ono v přírodě jim pod to žrádlo taky nikdo nepodkládá talířek a divili byste se, co mají pitvaní hadi a třeba žáby z volné přírody v sobě bordelu a taky jim to nevadilo. V tomhle směru je horší lignocel, co ulpívá na sliznisích a pak se kumuluje. Ale štěpky, kůra, rašelina atd jsou uplně v pohodě. Stalo se mi xkrát, že mi třeba malé mládě squámy nebo trimeráka žeroucí na zemi sežralo na jeho velikost poměrně velký kus kůry a pak ho zase normálně odložilo s trusem.