Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rozkrmit leguána záchraněného ze špatných podmínek?

Dobrý den,před 14dny jsem ze zcela nevyhovujících podmínek (AKVARIUM 1M KRÁT 1M),získala 7letého samce,kterého majitel krmil pouze granulemi,prý malá miska na týden,na dotaz o vyprazdnování(akvarium bylo zcela čisté vysypané pilinami)mi řekl že se vyprazdnuje max,2krát týdně.Myslím že v novém terariu se mu docela líbí,plave v bazénku,šplhá ale co mě trápí-stále nežere,ani ty odporný granule.Ještě má malinko předsunutou spodní čelist takže tlamku dost často pootevřenou,když mu do ní strčím list pampelišky jakoby ho neuměl vubec polknout.Máte pro mě někdo nějakou radu přeci ještě nejsem zkušený chovatel.děkuji
Změna předmětu, původně: LEGUAN ZELENÝ (Aurifer)

Huráááá,dnes jsme uspěšně spořádali alespon mrkev, a inj.stříkačkou vitamíny.Děkuji Vám oběma za odpověd a užitečné rady.Vím že to bude běh na dlouhou trat ale on za to stojí.Jinak terarium délka 2,2m,šířka 1,7m,výška 2.6m.Osvětlení halogenové sv.,zářivka s UVB 10 repti glo sun,bodové výhřevné repti glo,snad jsem to napsala dobře,v terku má bazén a dost větví na šplhání.Fotku vložím příště.Ozzi měří 1,47m,váhu jsem si ještě netroufla zjistit,ale vypadá to že budeme kamarádi,už se nechá i pohladit.