Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želvy: samice T.h. a samec T.g. dohromady

Různě na netu jsem našel příspěvky, že se rozhodně nemají míchat druhy ani pohlaví. Ale v případě, že by samec řecké želvy (4 roky) a samice zelenavé (9 let) spolu žili spokojeně bez napadání, je podle vás nutné je oddělovat? Díky za názory!

loading...

Nemůžu úplně odpovědět, protože greky nemám, o karanténě mluvit nebudem, to měla být samozřejmost, ale teď už asi pozdě. Jen mám celá léta ve výběhu hermanky a marginaty a nikdy se mi nekřížily, přesně ty kluci ví, na koho mají vlézt a na koho ne. Ovšem je pravda, že jich je víc. Kdyby byla jediná samice, nevím, nevím... Jakpak bychom se asi zachovali na pustým ostrově s jedinou ženskou :-D ?

Testudo graeca a testudo hermanni spolu byt mohou. Moje osobni zkusenost a zkusenost dlouhodobych chovatelu,ktere znam. Pokud by jste znali chovani obou druhu,nepisete ze ne. Graeca a hermanni se nepari. Takze o krizencich nemuze byt rec. Nerikam ze 100pro,ale pravdepodobnost je velmi mala a pokud jsou je to opravdu vzacnost.:-)

Je pravda, že publikované údaje jsou o křížencích Testudo (graeca) ibera a Testudo marginata případně Testudo horsfieldii a Testudo hermanni boetgeri, kříženec Testudo (graeca) ibera a Testudo hermanni boetgeri, ještě nebyl zdokumentován v literatuře, ale to tak docela nevylučuje možnost jejich vzniku. Pokud by to byla některá severoafrická želva z komplexu Testudo graeca, ať už graeca graeca, cyrenikae nebo nabeulensis, nedoporučoval bych jejich kombinaci mimo jiné i z důvodu přenosu patogenů, proti kterým se severoafrické neumějí dostatečně bránit a mohou být smrtící. Obecně se kombinace druhů moc nedoporučují, pokud nemá být účelem velké "biotopové" terárium, jaká se dělají pro zoologické zahrady.