Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potkan laboratorní- úhyn

Dobrý den ještě včera jsem měla dva potkany laboratorní jeden měl asi 10 dnů a ten druhý měl několik měsíců ten menší my včera umřel a jak je možne že byl trošku pokousanej? jak má stehno tak to měl venku a chyběl mu zadek jak je to možne?
Změna předmětu, původně: Potkan Laboratorní (Aurifer)

loading...

Jak už bylo psáno, deset dní mu určitě nebylo. Ohledně potkanů, jaká to byla pohlaví? Občas se to stává a to je samozřejmě chyba. Záleží na prostoru a taky na tom jak často krmíš.
Nesmíš zapomínat i na tu možnost, že ti mamina koupila potkana v nějakým bůh ví čim zamořeným zveráku (jak to většinou bývá) a potkan ti na to lehl. Starší se potom nažral a nyní už bude napadený tím, čím byl napadený ten minulý.
Nevím těžko soudit, nevím jak vypadal, nevím jak se choval...

Jinak Rézo setkal jsem se už s takovými. Jsou prostě takový, stává se to většinou u těch starších kousků. Záleží na povaze no...

Souhlas. Ono pokud se ti potkani už seznámení k sobě chovali normálně, tak je nepravděpodobné, že by ho ten starší zabil. Pokud se nově přidalo mládě ke staršímu zvířeti a nechalo se bez dohledu, tak se to stát mohlo (některá zvířata nováčka zabijou, ikdyž to není časté tak ale stát se to může). Ale pokud spolu byli v pohodě a ted to menší exlo z nějakého důvodu (pokud to byl potkan ze zverexu nebo burzy původně na zkrm, tak je to naopak běžné, páč takový bývají prolezlí vším možným), tak mrtvolu prostě druhé zvíře okousalo, což potkani dělávají běžně. No a co se týče nákazy- i u potkanů platí nutnost dodržovat karanténu, jako u všeho.

Chtěla bych vidět potkana, který má 10 dnů a žije s potkanem o několik měsíců starším. On 10ti denní potkan nemá ještě ani pořádně otevřené oči, pokud jsi ho tedy měla bez matky, logicky zemřel na nedostatek potravy, zimou nebo nefunkčním trávicím systémem.
Potkani takový vskutku nejsou, chovám je na mazlíky již 6. rokem a nového jedince při správném seznamovacím postupu přijmou bez problému. Pokud jsi však chovala takové mimino s dospělým potkanem, nedivím se, že Ti ho sežral. Postarat se o něj a nakojit ho nemohl, tak ho měl nechat trpět?
Pokud jsi se spletla ve věku a ten "10ti denní" byl přeci jen již samostatně schopným žijícím potkanem, tak buď zemřel z jiných důvodů a druhý potkan ho okousal, nebo zjevně neposkytuješ natolik dobré podmínky, aby spolu mohli dva potkani souznít bez nedostatků.
BTW., chovám pohromadě 3 samce v jedné kleci a 5 samic v kleci druhé, s půlročními věkovými rozestupy, a nedají bez sebe ani ránu ;)