Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Andulka - jí, ale hubne

Dobrý den, mám 2 roky starou andulku. Měla problém s nadváhou (měla asi 53g), důsledným dodržováním dávek prosa jsme docílili váhy 45g. V současné době ale andulka stále hubne - už má jen 41g, přitom místo 1,5čajové lžičky sní lžiček 6, pije normálně. Trus má normální. Také sedí v kleci, moc nelítá, nemá o nás moc zájem, nepovídá. Nevíte, čím by to mohlo být? Děkuji moc!

I tak Vám odpovím.Myslím si,že krmit andulku jednou a půl lžičkou na den, asi prosa je naprostý nesmysl!Pták by měl mít přístup ke kvalitním zrninám ad.libidum,to jest co hrdlo ráčí po celý den!Jinak nastanou dietické,nezvratné a pravděpodobně i fatální následky.Dieta u ptáků se řeší změnou krmiva,nikdy však množství.Je mi líto.

Koupit kvalitní krmivo, pokud má pouze proso, a to ještě měla snížené dávky, má nedostatek živin. Ani na andulkách se nedá šetřit. Já pro papouchy kupuju krmivo za 100 Kč kilo! To jsem odbočila. Pokud ovšem hodně žere a je apatická, problém bude jinde. Může být začervená, což se okem v trusu nepozná (nechat udělat rozbor). Doporučuji návštěvu veta.

napište čím krmíte, zda má volný prolet, zda nepřišel do styku s jed. kytkou atd...atd...
u dom. mazlíka není moc pravděpodobné, že by od venk. ptáků něco chytil, spíše bývaj umořený potravou a mudlopéčí...
Jinak anduličky krmíme asi takto:
30 - 40% lesknice, 50% 3 - 4 druhy prosa (žluté, červené, zelené, bílé)10 - 20% nahý oves + mňamky jako senegal v klasech + ovoce, piškoty...každodenně sepiovka, luční směs, klidně celý drny se zemí atd....

No dávali jí jednu a půl čajové lžičky prosa. Jde o to, jak je čajová lžička velká. My máme jak jednu pidi lžičku, tak docela velkou čajovou lžičku. Takže jedna a půl té větší lžičky KVALITNÍHO krmiva + ovoce a zelenina + třeba senegal může jedné andulce na den klidně stačit.

Já chovám pyrury, mníška a papoušíčky. Pyrurám dávám jednu polévkovou lžíci na "hlavu" + cca 5 druhů ovoce a zeleniny denně, přičemž u nich to zelené tvoří hodně % potravy. Jde o to, kolik k těm čajovým lžičkám měla další potravy. No ale spíš je divné, že teď žere hodně a hubne. Pokud k tomu ještě i více pije, tak bych to fakt viděla na začervení. Nebo potom na nějaké infekční onemocnění.