Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Andulka - jí, ale hubne

Dobrý den, mám 2 roky starou andulku. Měla problém s nadváhou (měla asi 53g), důsledným dodržováním dávek prosa jsme docílili váhy 45g. V současné době ale andulka stále hubne - už má jen 41g, přitom místo 1,5čajové lžičky sní lžiček 6, pije normálně. Trus má normální. Také sedí v kleci, moc nelítá, nemá o nás moc zájem, nepovídá. Nevíte, čím by to mohlo být? Děkuji moc!

I tak Vám odpovím.Myslím si,že krmit andulku jednou a půl lžičkou na den, asi prosa je naprostý nesmysl!Pták by měl mít přístup ke kvalitním zrninám ad.libidum,to jest co hrdlo ráčí po celý den!Jinak nastanou dietické,nezvratné a pravděpodobně i fatální následky.Dieta u ptáků se řeší změnou krmiva,nikdy však množství.Je mi líto.