Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varanus timorensis - chov

Zdravím,
uvažuji nad tímhle krásným varanem. Však nevím, jestli bych ho zvládnul chovat.
Terárium mám zatím 100x50x50, ale nebyl by problém udělat větší. Zatím bych měl v plánu jednoho jedince.
Způsob chovu... No to jsem si už něco načetl, ale českých stránkách toho moc není.
Proto se sem obracím s dotazem, zda-li by sem nemohl přispět někdo, kdo tyto varany chová. Způsob chovu, osvětlení, na co si dát pozor apod.

Zatím bych měl: terárium výše, substrát rašelina + písek, možná živé rostliny (ale spíše umělé), bazének s vodou, ze světel lineární T5 zářivku (není problém vyměnit za Solar Raptor T5) + bodovka na výhřev.
Nevím právě, jak moc jsou timorensisové nároční na UVB záření. Jestli stačí lineárka raptorka nebo výbojka nebo jen kapky AD3, které používám u svých zvířat (viz podpis).

Děkuji za rady, názory, tipy.

Tak hoši nevím jak vy ale ,byl jsem rád že jsem něco našel o Timorácích a místo toho se tu štenkrujete ,jak se dostane do 80tkových futer.
Úplně normálně složí si terárium jako já v místnosti
Mám terárium d.175 - v.120 - h.90 z Multifunkční deska (MFP)
Celé terárium je olepené korkovou rolí tloušťka 4 mm
a na korku je ještě přes třičtvrtě terária nalepený korkový obklad - cork - bark.
ve zbytku terária je veliký bazén s filtříkem pro čištění vody a v něm koy kapříci.
Světla mám tyto KOMPLETNÍ SET - SunLux UV 50W PAR30 a to 3 krát + 2 krát obyčejné osvětlení
vše mám na časovač ,velká kláda s korkové roury ,a jako rostliny mám fíkus málolisty ,fíkus Bejemin :)2 krát denně rosím a to dost hodně ,
jinak mám substrát bukové štěpky ty se mi osvědčily nejvíc NEPLESNIVÝ !