Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cvrček domácí (Acheta domestica) - odchov

Ahoj pokouším se odchovat cvrčky domácí Acheta domestica a jsem na úplném začátku.

Do boxu kde mám dospělce jsem dal kladiště (krabička s lignocelem) a po týdnu jsem ji separoval do jiného boxu, už vidím jak se líhnou jsou jak bílé drobky a zde nastává problém, pokud jim tam dám granule tak je napadne plíseň a to je konečná, poraďte jak postupovat (nějak pozbírat a přesunout je z kladiště?) aby se chov rozjel.
Díky za jakoukoliv odpověď

Bollek4

dej jim jen lupeno čínského zelí (pampelišky atd.), to kladiště postav šikmo na proložku od vajec - usnadníš jim vylejzání, první cca 2 svleku potřebují vyšší vlhkost, takže buď rosit (opatrně, v kapkách se utopí), nebo je mít ve vlhkém prostředí

Roztoči. Malej cvrček vypadá normálně jako cvrček, akorát je bílej a miniaturní :-). Krmím je vločkovým krmivem pro rybičky (takovým tím barevným) a listem pampelišky nebo č. zelí. Krmení musíš dávat jen malé množství, tak aby to prckové stihli sežrat během jednoho dne. Raději míň a třeba během dne ještě doplnit. Zbytky co nesežerou vyhodit, aby to neplesnivělo.
Do kladiště nedávej lignocel, ale rašelinu, která je tak akorát vlhká. Nesmí to bejt bahno a ani nesmí bejt moc suchá.
Tenhle box s roztočema pořádně vymej, třeba savem, kladiště i s lignocelem vyhoď. Vyhoď i proložky cos tam měl a začni s novou vervou znovu...:-)