Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr vhodného živočicha na začátek.

Dobrý den,

předem se omlouvám, jestli to píšu do špatné sekce apod. Mám prázdné akvárko 50x40x30 (délka, výška, šířka v cm). A protože je možná trošku prasklé, už to něj nechci riskovat dávat vodu. Určitě se vás tady na to ptá každý druhý, ale já ikdyž jsem hledal tak jsem nenašel to, co jsem chtěl vědět. Mohli byste mi doporučit nějaké přiměřené živočichy pro začátek? Jsem prakticky začátečník v tomhle oboru, takže hledám něco nenáročného a zároveň zajímavého. Nebráním se ničemu (hadi, pavouci, ještěři) hledám něco v tomhle směru. Nemám terárko nijak zařízené zatím, mám přes něj nahoře buď sklo a nebo jemnou mřížku. Opravdu hledám něco pro začátek a od toho se bude odvíjet i cena. Pokud tedy můžete navrhněte mi tu nějaké živočichy, ať vím kterým směrem se přibližně dívat.
Doufám, že jsem to napsal alespoň trochu srozumitelně co po vás žádám a předem děkuji za každou radu a odpověď.

Venca

Do akvárka patří rybičky. Terárium by mělo větrat. Větrání zepředu dole a nahoře (velikost dle záměrů a potřeby, atd.). Když už to musí být, tak nějaké členovce nebo achatiny.

A samozřejmě překrýt zvrchu kombinací skla a větrání. Větrat to musí.

Takže pro gekona, ještěrku, hada nebo žáby je to nevhodné? Ikdyž celý "strop" je vlastně větrání? Jako strop je jemná mřížka, takže tam proleze akorát tak octomilka možná. To je málo? Já vím, že do akvárka patří rybičky, ale když je v horní části trochu naprasklé tak to nechci riskovat.
Jako záchrana jsou pakobylky, ale ty už jsem měl a přijde mi škoda je mít v tak velkým terárku...

Tam jde o to, že i když máš větrání po celém stropě, tak nemáš větrání, konkrétně tedy "nasávání" vzduchu, na jedné ze stran dole. Tím pádem ti nebude vzduch cirkulovat, nemá prostě šanci se vyměnit. Řešením je jedině odříznutí jedně ze stěn a vytvoření větrání a dvířek.

Není to zas takovej problém ;o)

Děkuju za rady. Z inzerátů jsem si nic nevybral, je to všechno daleko. Jsem z Plzně. Asi si udělám terárko z OSB desek a dopředu dám šoupačky klidně z toho skla co z toho mám akvárko.
Takže za předpokladů, že mám terárko podobných rozměrů jako to akvárko (mužu ho udělat jen vyšší, protože jiný rozměr nemám kam dát), co byste doporučili pro začátek (asi co nejméně náročné pokud možno) z řad:
Hadi:
Ještěrky:
Pavouci:
Žáby:

Nějaké konkrétní druhy, zbytek si o nich najdu sám, ale nevím které druhy jsou jak náročné.

Ano, to by šlo, ale záleží, kolik za to sklenář bude chtít. Když ho slepím z OSB a jako šoupací dvířka udělám ze skla z akvárka tak mě to možná vyjde na méně... Ještě to promyslím.
Na hady kouknu. Jinak další návrhy na začátek stále přijímám :).
Díky.

třeba gekončíka nočního nebo nějaké menší druhy ještěrek ale s tím ti moc už neporadím to spíš někdo jiný. Jinak kdyby jsi dělal terárko z osb desek tak ho udělej větší do hloubky a třeba i do výšky a zase se ti rozšíří výběr, ale záleží na tom co tobě se líbí jestli hadi nebo ještěři, ještěrky, obojživelníci. Až se rozhodneš tak pak začni vybírat nějakej druh kterej je málo náročnej a velikostně by mu vyhovovalo terárko dneska je toho na internetu plno

Za takových pár kousků bych řekla maximálně pár stovek. Já bych možná volila dát terárko na výšku, na stropě udělat 1/2 větrání, dvířka na panty, a větrání pod dvířky. V teráriu 40x30x50 můžou být různí gekoni či pagekoni. Já mám třebas Rhacodactylus cilliatus, krásný a nenáročný gekon. Nebo denní gekoni jako je rod Phelsuma.