Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Křepelky japonské se perou

Dobrý den, prosím o radu.... ikdyž vím, že na místě vcelku neobvyklém...ale možná někdo z TP poradí:).
Od podzimu chovám 3 samičky, 2 tmavé a jednu divokou. Dnes jsem zjistil že jedna tmavá terorizuje divoku, dokonce ji poranila oko. Dnes už vím, že by se neměly kombinovat různě zbarvené křepelky, ale to jsem v době pořízení nevěděl a doted byly v pohodě. Divokou mám teď odělenou v malé kleci, ale to nemá budoucnost,... může být vůbec sama, že bych ji někomu dal? Nebude ji samotné smutno, lze chovat křepelku jako solitéra? Jinak uvažuju, že půjde do polívky, ikdyž je mi ji líto...každopádně nechci, aby trpěla a zpátky jít k tmavým asi nemůže:(
Děkuji za radu.

Agresivita křepelek vůči jiným barevným rázům se mi nikdy nepotvrdila. Nevim v jak velké kleci je chováte, já je mam ve venkovní voliéře a tam se agrese neobjevuje momentálně mam skupinku 3,7 v přírodnim rázu ve společnosti jiného ptactva. Většina lidí co znám rozdíly v barvách neřeší a stejně tak samotné křepelky, je to dle mě takovej ten známej blud co se neustále opisuje. Jinak bych spíše oddělil agresora, ale tak aby na sebe dobře viděly(znali se), kdyby jste tam křepelku za delší dobu vrátil už by ji nemusely ostatní přijmout. Křepelky jsou družní ptáci tudíž sama moc štastná nebude, nemluvě o tom jak umí osamocená křepelka křičet. Martin

přesně tak. když jsem pořizovala křepelky na vajíčka, tak jsem pořídila směs různých barevných rázů, co zrovna byly k dostání a rasizmus kvůli barvě peří jsem u nich nijak nepozorovala. Ale občas se ve skupině vyskytne pták grázlík, co terorizuje jiné (je to i u slepic atd), taky jsem takovou křepelku měla. Tak šla k hadovi a byl klid...

Když ten můj šikanista krásně nese:( je to hnusný, ale asi půjde oběť do polívky, nevypadá nejlíp...ty dvě tmavé jsou spolu ok, tak to tak asi udělám. Ta přírodní má i taková jakoby vpadlé oči, je načepýřená a nežere ani když je teď sama.
Jinak venkovní voliéra je určitě pěkná věc, ale pochybuji, že teď v takové kose nesou. Nebo jo?

Japan křepelindy výborně nesou cca v pokojovce, při nižších teplotách je to slabši... při krmení
směsy pro nosnice navíc z nich padaj dooost smradlavý ekrementy:-)(smrad jako ve slepičárně) při krmení normál potravou (proso+další) to docela jde
z tvýho popisu vypadá ta šikanovaná marodně, tož bych s likvidací neotálel

Já chovám japonky celoročně venku, čínské křepelky raději na zimu schovávám. Japonky nesou jen v létě a i tak ta vejce většinou slupnou bažanti. U nás v rodině neni o křepelčí vejce a maso zájem stejně jako o holubí(holoubata prodávám Vietnamským spoluobčanům). Prostě je to nezvyklí a naučit se to jíst nikdo nechce. Při zimním odpočinku se křepelky dožívají vyššího věku něž když celoročně nesou. Mam je jen pro radost. Vaši křepelu bych něčemu skrmil nebo jestli ji sníte vy? :-D

Už se chladí v lednici, půjde do polívky. Kupodivu byla pěkná v mase a měla i hodně tuku, takže asi nestrádala dlouho. Paradoxní je, že byla ze všech třech největší a nejtěžší.
Já mám křepelky na vajíčka, je to zpestření jídelníčku a každodenní radost při nalezení nových vajec:D
Původně měly být venku, ale teď jsou doma ve velké kleci.

já je mám právě hlavně kvůli vejcím pro hady (oboje, jak číňanky tak japonky), takže je záhodno aby nesly pořád. Holt když se vynesou, tak skončí u jiných hadů samy,no.

Jinak tvá rodina neví co je dobré- my většinou "neužíráme hadům", ale pokud je přebytek, tak křepelčí vejce i maso jsou výborné.

Ahoj,

pořídila jsem si deset křepelek různých barev. Jsou ve spodní části králikárny 2m na 80cm a výška 70. Myslím že místa mají dost, jsou pod střechou a tak by i teplota měla být v normě. Stalo se mi ale, že jeden den jsem našla jednu bílou docela zle poklovanou a musela jsem jí dát pryč aby se vzpamatovala a včera jsem, hned den na to, našla druhou bílou, která je poklovaná ještě víc a dokonce má i strženou kůži z půlky hlavy a docela velký otvor od zobáku. Dnes ráno ještě žila, jsou docela odolné. Mám je na pilinách, potravu jak granulovanou, tak sypkou. Je tam nějaký agresor, nebo dělách chybu já? Mám je teprve tři týdny a ještě nenesou, jsou ještě mladé. U slepic jsem se s takovou surovostí nesetkala. Tedy zatím... Děkuji za radu