Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výrustek nad hlavičkou

muze mi nekdo poradit co to ma chameleonka nad hlavickou za vyrustek?je to cca 0.5cm velka boule,asi ji to dost zatezuje zivot pac nezere a nemuze na nozicku,kdyz spi ma ji stale natazenou..
mam strach,ze to neprezije,na radu jsem ji to zacal mazat masti Betadine-na popaleniny a zanety..

zde prikladam foto-jedna se o levou cast tela,zretelna boule od masticky..

loading...

hele.. neni to takova sediva bradavicka? jestli jo tak muze bejt pokousana od cvrcku.. ale bez fotky to nedokaze nikdo vysvetlit.. 7 mesicnimu pardalovy staci rosit 1 dene na listy nebo ho nauc na pipetu

edit: jinak teplota pod vyhrevem tak 32-33 .. tech 28 je kde?. v pulce teraria na teplomeru od exoterry?

no tad ted pujde precijenom v prvni rade o vejce.. nevm zda li nekdo zkusenejsi vi jak je na tom tvorba vajec a jod? mozna bych to radeji mazal 3% peroxidem vodiku.u ty betadiny bys ji mohl prebusit jodem .
ted to je od pareni jak dlouho? 3 tydny?
a to mela tu bulku uz pri pareni nebo az potom.. kdyztak sem prdni jeste detailni fotku ty boule pokud mozno predtim nez budes mazat

edit: a jeste.. nevidim vetracku u samice? predpokladam ze strop.. a nekde bok??

No o vejce by ti jit melo protoze ta samice bude tak do tejdne klast a kdyz nebude mti nachystany co ma mit, bude stresovana tak se muze snadno stat ze nevyklade a chcipne... nechal bych ted bulku bulkou a soustredil se na to aby se zbavila tech vajec a nejakou lecbu bych zacal az potom..

Jestli je ta samice z odchytu, tak by ta boule za krkem mohla souviset s filariema. Ty ale u odchovanych zvirat nehrozi Tu nohu bych ale videla jako vetsi problem, protoze ji samice nebude mit moznost pouzivat pri hrabani jamky na vejce. Ta noha otekla soucasne s tim jak se objevila boule nebo az pak?

tak jen pro info.samicka uz nezije,musel sem ji nakonec nechat uspat..lecila se cca 3 mesice,antibiotika,oerace a zase antibiotika,ale nozicka se uz do kupy dat nedala..mam od samicky dve snusky a to i pres to,ze pri druhe mela nozicku uz plne ochrnutou.takova to byla sikula!
jen bych jeste dodal,ze se jednalo o zanet,ktery bohuzel byl tak velky a uz se nedalo nic delat.napadl ji celou kostru..proto radim nebudte hlupaci jako ja a pokud neco takoveho uvidite u sveho mazlika tak okamzite navstivte veterinare...

preji vsem mnoho uspechu a z chovu jen radost ..

michal