Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak udržet zophobasy při životě?

Zdravím Vás,

Chtěl bych se Vás zeptat jak nejlépe udržet krmné červy zophobas co nejdéle při životě? Čím krmit a jestli jim tam dát nějakou zeminu nebo něco podobného. Koupil jsem je v té klasické krabiččce ve které se prodávají cvrčci a jsou tam bez níčeho jen tak na sobě. Což mi nepříjde moc dobré. Rád si nechám od Vás poradit. Díky

Určitě nenechávat v téhle kraičce, ta je jen na přepravu z místa koupě domů. My krmíme moučňáky, ale ta péče je snad stejná. Máme plastovou krabičku, dostatečně hlubokou, aby červi nevylézali ven (asi 20 cm vysoké stěny) a přitom mohla zůstat nahoře odkrytá, aby se nezapařovala. Na dně tak 4-5 cm nějakého substrátu jako jsou hobliny, štěpky - něco, co není vlhké a do čeho se můžou zahrabat. Krmíme každý den něčím, co obsahuje vodu (jablko, mrkev, pampeliškové listy, namočené psí nebo kočičí granule, ovocné želé pro brouky) a něčím suchým - vločkové krmivo pro rybičky, ovesné vločky. Krmení se jen tak posype na povrch toho substrátu. Když jim tam do druhého dne zbydou kousky jablek, nebo něčeho jiného toho vlhkého, tak to vyhazuju a dávám čerstvé, protože to staré pak plesniví. Když červy zkrmíme, substrát vyhodíme, krabičku vymyjeme, vysušíme a na nové červy nasypeme nový substrát.

použij nějakou nádobu s dostatečnou plochou dna, aby červi měli nějaký prostor a zároveň tak hlubokou, aby z ní nevylezli. Zasyp je aspoň 3cm vrstvou kukuřičného šrotu a dej jim tam pár proložek od vajec, aby se případně měli v čem schovat. Dokrmují se denně různou zeleninou (já používám hlavně strouhanou mrkev a čínské zelí, případně plátky jablka), zbytky se další den vyhazujou, aby tam nehnily. Na rozdíl od moučňáků jim ale musíš přidávat taky dostatek živočišných bílkovin, buď namíchat do toho šrotu třeba rybí moučku, nebo aspoň namleté psí granule. Pokud nebudeš dávat dostatek živočišných bílkovin, budou se ti zofové žrát mezi sebou.

oni samože vydržej i když se jim tam ta mrkev mrskne jen jednou týdně, ale já z nich denně vybírám blonďáky, které zkrmuju. A oni jsou přecejen o dost výživnější, když jsou nažraní té zeleniny, o to go...