Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva nežere

Dobrý den, mám 2 vodní želvy trachemys scripta scripta, jsou na antibiotikach a maji koupele v betadinu, v sobotu 1 dostala vyzivu injekcne, ale porad nechce zrat, jak dlouho vydrzi bez toho aby zrala? A je nejaky zpusob jak to do ni dostat? Za odpovedi moc dekuji

Zdravím, najprv by bolo dobré napísať, aké sú staré, v akých podmienkach ich chováš (teplota vody, vzduchu, nádrž, možnosť slnenia) a samozrejme, prečo sú na antibiotikách. Bez bližších info o podmienkach a stave korytnačiek ti nikto neodpovie.

Je jim rok, ted maji jen misku s vodou a kameny, pry by ted spravne nemeli mit vodu vubec, ale jelikoz veterinar je daleko a nemam moznost jim davat vodu jicni sondou, tak tam misku s vodou maji a menim vodu ted minimalne 3x denne. Jinak se jim to stalo po tom, co jsem zacala pouzivat pripravek na upravu vody ktery mel zdravotni stav zlepsit a zelvakum s toho vznikl zanet. Jinak normalne maji vodu kolem 25 stupnu a vysku vody 20 cm, akvarko je 60x35x40, az vyrostou dostanou vetsi. Krmeni: ryby-sumecek americky, plotice, ziva pavi oka,jeste dostavaji nitenky, zizali, malo kdy gamarus a sera raffy mineral obcas skousim i zeleninu, ale na tu se moc netvarej

ono až nebudou ve stresu z těch procedur a budou normálně v adekvátním akvaterárku, tak se zase rozežerou...to se nedivím, že za daných podmínek nežerou ;-) Ale neboj, pokud předtím byly v dobré kondici a zdravé, takže mají dostatek tělesných rezer, tak hlady nechcípnou. Násilím do nich nic necpi, to jim zas akorát víc vezme než přidá.

JInak mi přijde divné, že nemají být ve vodě. Lokální zdroj tepla na vyhřátí a zdroj UV mají? On možná bude někdo tvrdit, že ho nepotřebují, že choval i bez něj (taky jsem měla vodní želvy dlouhá léta bez UV, ale to je jiná historka), ale pokud jsou ta zvířata v rekonvalescenci, tak to UV velice pomáhá.

Maji totiz ruzove fleky na kuzi, tak pry by ve vode byt nemeli aby se ty bakterie nemnozili. A nejak se to nezanitilo ze spiny ve vode. Lampicku a UV maji. No ta jedna ji uplne normalne, s tou druhou je to horsi, ta neji prez tyden. Tak snad se to srovna

Maji tam vodu tak aby byli ponorene kdyz tam vlezou. Ted sem jim pichla posledni injekci antibiotik, tak uz je alespon timhle mucit nemusim, to bylo mozna spis nejvetsi muceni pro me. Te jedne to celkem mizi, u te druhe co neji je to o neco horsi

na krmení sondou je nejlepší konzerva CCL, je to hotové a nemusíš nic připravovat. Akorát bych s tím krmením sondou pár dní počkala, jestli se želva po tom, co se jí uleví nerozežere sama. On párdenní půst želvě v dobré kondici neuškodí. Krmit násilím se má v době, pokud to zvíře není v kondici nebo dlouhodobě nepřijímá potravu.

Je to speciální konzerva na podávání sondou, původně je to pro výživu psů a koček v umělém spánku. Dá se to ale velmi dobře použít i pro masožravé nebo omnivorní plazy, kteří sami nežerou nebo jsou ve velmi špatné kondici. protože na rozdíl od namixované přirozené potravy jim to nijak nezatíží trávicí trakt a obsahuje to všechny látky, které potřebují v základní formě. Ta konzerva stojí asi 160,- ale zbytek se dá normálně zamrazit, takže si vždycky akorát rozmrazíš přímo množství, které budeš podávat.

Veterinář by měl vědět, co to je - jmenuje se to CCL (clinical care liquid). je to tekuté a jemné, takže nemusíš nic mixovat a cedit, prostě to akorát natáhneš do stříkačky. Ikdyž je fakt, že jako náhradní výživu pro plazy to veterináři často neznají, což je škoda, páč je to fakt super.

Tak ruzove skvrny uz zelvakum zmizeli, jicni sondu jsem radsi nedavala kdyz bez jidla nejakou tu chvilku vydrzi a jelikoz uz sem byla nastvana ze nechce zrat tak sem vcera koupila larvy potemniku a zelvak neodolal. Takze uz se jejich stav ohodne zlepsil, pod zarovkou uz vytahuji hlavicky a nohy maji uplne napnute a sluni se, takze nastesti dvoutydenni tyrani injekcemi a koupeli v betadinu bylo k necemu. Moc dekuji za rady

No hlavne doufam, ze se to zase hned nevrati, znama mi radila co proti plisnym a tak, ze jeji kamaradka bere zelve krunyr savem kdyz ma plisen, tak at to pry skusim taky. To jsem okamzite zamitla, to ta chudinka musi vypadat, me savo sezralo i stetec kdyz sem savem na neco malovala. Je to vubec realny dat takovej jed na zvire?

A jinak zelvak nechce nic jinyho nez larvy potemniku, vadi to hodne? Vim, ze to nema byt jako hlavni strava, akorat nevim proc, ale nic jineho nechce

Larvy zophobasov nie sú veľmi dobré krmivo, obsahujú veľa tukov a príliš málo vápnika. Z dlhodobého hľadiska to určite nedoporučujem. Teraz je však potrebné, aby sa zvieratá rozbehali a nabrali silu, neskôr by som ich potom hladom dotlačil k zmene jedálnička. Ak máš možnosť, skús dať vodné slimáky, prípadne živé rybky. To väčšinou zaberie, navyše sú schopné v nádrži prežiť a nekazia vodu.