Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva nežere

Dobrý den, mám 2 vodní želvy trachemys scripta scripta, jsou na antibiotikach a maji koupele v betadinu, v sobotu 1 dostala vyzivu injekcne, ale porad nechce zrat, jak dlouho vydrzi bez toho aby zrala? A je nejaky zpusob jak to do ni dostat? Za odpovedi moc dekuji

No hlavne doufam, ze se to zase hned nevrati, znama mi radila co proti plisnym a tak, ze jeji kamaradka bere zelve krunyr savem kdyz ma plisen, tak at to pry skusim taky. To jsem okamzite zamitla, to ta chudinka musi vypadat, me savo sezralo i stetec kdyz sem savem na neco malovala. Je to vubec realny dat takovej jed na zvire?

A jinak zelvak nechce nic jinyho nez larvy potemniku, vadi to hodne? Vim, ze to nema byt jako hlavni strava, akorat nevim proc, ale nic jineho nechce

Larvy zophobasov nie sú veľmi dobré krmivo, obsahujú veľa tukov a príliš málo vápnika. Z dlhodobého hľadiska to určite nedoporučujem. Teraz je však potrebné, aby sa zvieratá rozbehali a nabrali silu, neskôr by som ich potom hladom dotlačil k zmene jedálnička. Ak máš možnosť, skús dať vodné slimáky, prípadne živé rybky. To väčšinou zaberie, navyše sú schopné v nádrži prežiť a nekazia vodu.