Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Shelfordella tartara

Ahoj začinám s chovem a začina se mi dařit akorát by mě zajímalo zdali mohou vylíhnuti šváby vylézat z chovné nádoby? mam koupenou černou z Ikei. děkuji za odpoveď

Ahoj nechci zakladat nove vlakno tak to soupnu sem. Zacal sem s chovem techto svabu. Ale nekde sem cet ze chtej nejakej substrat na kladeni ootek musi to bejt nebo ne? ja sem mel predtim dubie a tam to nebylo potreba. Diky za odpoved.

Ak majú dosť miesta, nie je problém ich poslať poštou. Robím to skoro denne s dubiami a blaberusmi, tartary a cvrčky som tak kedysi tiež posielal. To ich vtedy išli asi 2-3 litre :-) Liter by som dal do 4 litrov plastoviek a potom do krabice. Je to bezpečné a ak ich nebude doručovateľka nosiť so sebou, ani nepomrznú. Neviem, ako v Čechách, ale na Slovensku prvá trieda list je na mieste za 1 deň.

Čo sa týka zimy, v chladných dňoch pripisujem na balík, aby ho nedoručili, iba oznámili. Poštárka ho nevláči so sebou a tak mám istotu, že to v poriadku dorazí. Okrem švábov tak išli aj vanilky a ich nízka teplota zabíja. Ešte som nemal problémy a posielal som aj keď bolo -10 a v noci ešte menej ;-)

No ja budu stejne asi muset tu postu vyuzit,jen je problem kde je sehnat.Uz jsem odepsal na tri inzeraty,bez vysledku.Acheta nema pry zakladaji nove chovy a na burzach je taky nemivaji.Aspon v Plzni byli zatim jednou a v ubohem mnozstvi.Ted jsem narazil na inzerat,odepsal a nic,nikdo se neozyva a uz je to tyden.Inzerat byl pritom ze stejneho dne kdy jsem ho nasel a odepsal.Takze nechapu,jestli je to zimou ze nejsou.

Ahoj tartary mi prdej ooteky jako blazni uz tam jsou nejakou dobu a stale znich nic nevybehlo. Mam je normalne v pokojovce na prolozkach od vajec nechane mezi ostatnimi jedninci. Prvni oteku jsem tam videl minimalne pred dvema mesici. Mam je vybirat a zaridit jine podminky a nebo proc se nic nedeje?? :)

ja kdyz to s tartarami zkousel tak jsem mel dospelce v podminkach cca. jako dubie. Uplne sucho, prolozky, na spodku trosku sucheho lignocelu (asi zbytecne). Ooteky jsem jednou tydne odebiral a zahrabal do mirne vlhkeho lignocelu v plastovych krabickach (model "Algida Carte D.Or 900ml" ;-) ) ktere jsem nechal uzavrene na terariu = zespoda to mirne hralo. Za par tydnu z toho bylo plno malych nymf.