Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dovoz zvířat z Austrálie

Ahoj všichni, možná blbej dotaz, ale nedaří se mi to vypátrat na internetu. Je možné, když člověk jede na dovolenou do Austrálie domluvit se tam s někým, převzít zvíře a cestou zpátky ho vzít sebou? Měl jsem nějak zafixováno, že Austrálie má zákaz exportu, ale ted to nemůžu najít, tak se radši zeptám, než trávit dalších x hodin hledáním.

Nepruchodne. Oni tam radeji ta zvirata sami vybiji nez aby je mohl chovat nekdo mimo Australii. Viz spousta mrtvych kakadu, ktere tam muzes videt.

+ vymírajících druhů, které by šly jinak chovat v lidské péči v dalších zoo. Viz třeba ďáblové, jenže než jich pár vyvézt, to je prostě lepší je nechat vymřít ve jménu ochrany přírody.

To je skoro jako ten veselý politikářský přístup, který by byl ochotný ve jménu lidskosti obětovat všechny lidi...

kamarád tam jednou byl na dovolené a do batohu mu vlezl jeden z těch jejich veselých dlouhonohých pavouků. Nepochybuji o tom, že o něm nevěděl a nedal jej tam s úmyslem s ním odjet - není chovatel a má arachnofobii. Když to zkrátím, řeknu, že strávil 12 hodin na policajtech, kde se z něj snažili vyhulákat přiznání o pašování. Nakonec jej teda pustili...ale pavouka tmu zabavili.

Asi takhle- v Austrálii je o něčem takovém, jako je vývoz čehokoliv volně žijícího nebezpečné i jenom přemýšlet. Co kdybys tam potkal někoho, kdo by uměl číst myšlenky a průser je na světě :-D
Tam si ta volně žijící zvířata pomalu nemůžeš ani vyfotit, natož se k nim přiblížit a dotknout se jich ;-)

Jak píšu, chtěl jsem nejdřív ověřit, zda to má vůbec smysl, pak případně hledat. Jinak teda musím říct, že jsem kdysi při pátrání po chovatelských podmínkách na nějaký stránky jakési chovatelské stanice narazil, ale nechci kecat, už je to dlouho, tak možná to nebylo přímo v Austrálii.

Je pravda, že jsem viděl nějaké nabídky pěkných nominátních spilot. Byly nabízeny v Austrálii. Takže pro tamní "chovatele". Můžeš si koupit, ale nevyvezeš. Jinak co jsem viděl videa od tamních teraristů, tak je pravda, že o množení tam nikdo moc nemluvil. Jinak nevím, kde mají jaké zákony ohledně chovu. Jen vím, že vyvážet se prostě nedá.

Strašně moc bych si přál pár Pseudechis porphyriacus. Asi si budu muset nechat zajít chuť...

Nepotěšili jste mě, a ani já vás nepotěším :-D. Já si to myslel, ale tak za optání člověk nic nedá. Známý jedou do Austrálie na nějakou dobu, já jim budu hlídat zvířenu, tak jsem si říkal, že by mi mohli za odměnu přivézt tak 2-3, nebo třeba radši 3-4 varánky :-D, nebo tak něco. Počítal jsem s tím, že bych zkusil sehnat místního chovatele, koupil je, napsal mu, jestli by nemohl vyřídit papíry a oni by je pouze někde vyzvedli před odjezdem a dovezli, ale holt to asi nepůjde :-(

Ahoj v zásadě úplnej zákaz není (pouze CITES A).Ale není to žádná prča získat povolení to se v mnoha případech nepodaří ani ZOO.Jak uvádíš tak to tam nefunguje viz.reakce výše žádnej domorodec si nelajzne cokoliv čapnout!a ještě ke všemu to někomu předat!Povolení je pokud ho získáš NEPŘENOSNÉ tudíš si sám ulovíš,nafotíš,předvedeš orgánům,aklimatizuješ,připravíš na transport atd............ .Jediná varianta tak nějak schůdná:jsi Australský občan a chceš TRVALE opustit Austrálii můžeš si sebou vzít živé ale pozor POUZE 1 KS V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ PÁR!!.Pro případné zájemce o export z Austrálie dám odkazy:ředitelství info.pro vývozy z Austrálie.wildlifetrade@environment.gov.au .celní správa:www.customs.gov.au .stánky kde jsou potřebné info vývoz, dovoz +formuláře,tařazení živočichů atd.:))Jen doufám,že se Vám korektně zobrazí mně fungujou když tak si je musíte zadat ručně.www.environment.gov.au/biodiversity/wildlife-trade /permits/index.html