Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán ochočování

Ahoj všichni,
přečetla jsem si dost z této poradny a doufám,že při ochočování postupuji správně. Jen mám teď dotaz - mám leguána cca 7 měsíčního a při ochočování samozřejmě po mě švihá a snaží se kousat. Necháváte je ať si švihnou popř. zakousnou se do Vašeho prstu? Zkusila jsem to, aby věděl že i když mě rafne tak je mu to na nic, ale je to dobře ho nechat?
Díky za odpovědi. Hanako

Ten můj pepan se nachá hladit třeba pul hodky a když za ním dojdu o dvě hodiny později tak na sebe nenechá ani sáhnout, je to tak že to nejsou zvířata na mazlení, ale na pozorování jak se chovají.Chce to fakt trpělivost a nic nedělet proti jeho vůli, jak se začne brátit tak se raději stáhni a nech ho uklidnit a tak pořád dokola než si zvikne.Ale jak říkám jsou to mršky náladové.:-D

Právě - kdysi ( před 20 lety) jsem 2 měla a to byla doba, kdy se krmili občas hmyzem a myšatama a nikde nebylo, že by se dali socializovat. Takže klasika -vyrostli z nich prevíti na které se muselo jen s rukavicema. Teď jsem si pořídila mrně a u toho bych nechtěla udělat žádnou chybu. Díky za rady.

Jj, já je měla v té době taky- 8 zvířat, přístup ke všem stejný. No a co se týče povahy, tak tam v podstatě byly 3 skupiny zvířat: taky jsem měla prevíta, co si prostě nezvykl. Zrovna naschvál ten, co s nim bylo potřeba více manipulovat, protože měl největší zdravotní následky po importu. Ale zase pak taky vytvořil s 1 samicí rozmnožující se pár. Pak byli většinoví, co si časem nechali sice leccos líbit i se vyndat a podrbat, žrali z ruky atd- když měli náladu. Když neměli, tak mě klidně rafli. No a krotká ve smyslu přítulná byla z těch 8mi akorát 2 zvířata, oba samci.
No a co mám teďka různé černé leguány, tak je to to samé- někteří jsou pořád bojínci, jiní mně tolerují ve smyslu že neutíkahjí do úkrytu když se objevím a jiní mi klidně vylezou na ruku a nechají se nosit. A nejnápadnější je to u odchovových mláďat, některá jsou při stejném přístupu vysloveně až drzá, jiná pořád rezervovaná až plachá.