Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké zvíře do terária?

Zdravím
mám terárium 200x75x50 cm (DxVxH). Hledám do něj vhodné zvíře (zvířata). Já osobně jsem uvažoval o leguánovi zeleném, ale pak sem zjistil, že by mu to mohlo býti malé. Dále uvažuji o nějakém druhu bazilišků. Kdyby někdo poradil moc by mi to pomohlo ;-).
PS: Hady a vousatky mám, tak mi je prosím nenavrhujte díky.

Přesně tak. Myslím, že když k tomu člověk přistupuje vážně a s respektem, sežene si dostatek kvalitních informací, připraví terárko, případně se poradí s chovateli, tak zvládne ledacos. Samozřejmě ne chcípající nerozkrmenej import, ale relativně běžné druhy jistě ano. Ono je to všechno o zodpovědnosti - zmršit se dá i vousatka, když jí šoupnete do akvárka a krmíte kočičím žrádlem. Těch vousatek mi ostatně přijde asi nejvíc líto - je jich hodně, jsou za pakatel, každej řekne, jo, pro začátečníka ideální, tak šup s ní do krabice od bot.