Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké zvíře do terária?

Zdravím
mám terárium 200x75x50 cm (DxVxH). Hledám do něj vhodné zvíře (zvířata). Já osobně jsem uvažoval o leguánovi zeleném, ale pak sem zjistil, že by mu to mohlo býti malé. Dále uvažuji o nějakém druhu bazilišků. Kdyby někdo poradil moc by mi to pomohlo ;-).
PS: Hady a vousatky mám, tak mi je prosím nenavrhujte díky.

Příjde mně naprosto postavené na hlavu, aby se člověk, který má tak rozsáhlé zkušenosti ptal, co má chovat. Tím spíš, že tady nikdo netuší, jakým způsobem je to terárko postavené (SKLO, OSB, LAMINO, nebo nějaká kombinace), jak je tam udělané větrání, jak se dá řešit osvětlení, jestli je možné do terárka nasypat nějaký bazének třeba s vodopádem, a dál a dál a dál...

Sorry, jestli se to někoho dotkne, ale můj názor je takový, že pokud někdo chce chovat, napřed si zjistí, jak to chovat a kde to sehnat, a pak se tomu přizpůsobí.

Tohle je něco jako "Hey lidi, mám doma BMW E60, které má 506 koní, koho do toho můžu posadit, aby se v první zatáčce neposral?"...

Uznávám mohl sem zde napsat z čeho je terárium vyrobené a to odvětrávání...je to z OSB s předním skleněným otvíráním. Odvětrávání je z vrchu po celé délce, osvětlení pomocí květináčů s žárovkami a celkové osvětlení zářivkami.
Nicméně já se pouze ptám na rady se zvířaty jelikož už sem nějaké měl, tak mi tak trošku docházejí nápady a tady sem doufal, že se dozvím nějaký nápad, který mě zaujme.

Přesně tak. Myslím, že když k tomu člověk přistupuje vážně a s respektem, sežene si dostatek kvalitních informací, připraví terárko, případně se poradí s chovateli, tak zvládne ledacos. Samozřejmě ne chcípající nerozkrmenej import, ale relativně běžné druhy jistě ano. Ono je to všechno o zodpovědnosti - zmršit se dá i vousatka, když jí šoupnete do akvárka a krmíte kočičím žrádlem. Těch vousatek mi ostatně přijde asi nejvíc líto - je jich hodně, jsou za pakatel, každej řekne, jo, pro začátečníka ideální, tak šup s ní do krabice od bot.