Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemensky se neudrží a padá z větví

Muj chameleon od vcera ma cernou barvu,chvilema se jakoby v kreci cukne,zadni nohy mu vidi z vetvi a nemumi se jimi drzet ma je sevrene.Obcas z vetvi spadne a lezi na boku.ja ho zvednu,dam na vetev a on se chyti pouze prednima ale s velikymi obtizemi.Ted uz neni cerny,ale ma normalni barvu,ale uz nema ani silu se drzet a kouka mu z huby spicka jazyku.Jak se k nemu vsak priblizim snazi se reagovat.Bohuzel u nas nikde neni o vikendu zverolekar takze co to asi muze byt.Misto vysvetlovani podminek radsi davam fotku je to foceny vcera dnesk je na tom hur.Jinak daval jsem mu vitaminy reptivite a vapnik denne.

Tak bohužel máme stejný problém. Náš sameček se větvičky drží pouze předníma a ocasem, zadníma se vůbec nedrží. I přesto jí a pije normálně. Když byl malý, spálil si o světlo helmu a ta mu teď místo do výšky roste do šířky. Možná to způsobuje náš problém. V pondělí jedeme na veterinu, tak snad nám pomůžou i když tu nemáme žádného specialistu na terarijní zvířátka..

Spálená přilba za to nemůže, může jít o nedostatek vápníku, je třeba napsat podmínky a věk chamíka, třeba už to bude i stářím, každopádně je třeba vápník a D3 (případně tedy uv B, které podporuje tvorbu D3), jedno bez druhého nefunguje a nesmí být moc ani málo, především přebytek D3 je průšvih, ale to hrozí jen v případě dodávání D3 uměle ve velkých dávkách, pokud svítíte něčím s UV B tak si tělo vytváří D3 podle potřeby, potom záleží na dostatku vápníku, ale zas je třeba dodržet vhodný poměr CA : P (cca 1,5+:1), běžný krmný hmyz (cvrčci) má P více než Ca, proto je třeba saturovat cvrčky vápníkem, aby se poměr převrátil ve prospěch vápníku.

On má celou helmu takovou nafouklou. Vápník mu dáváme pravidelně, ještě zkusím vyměnim UVB za nové a doufám,že nám to pomůže. Terárko jinak máme velké asi tak 120 cm na výšku a 60 na šířku, máme tam obě světla,krmíme a dáváme pít pravidelně,samozřejmě rosíme terárko a snažíme se,aby se u nás měl dobře. V nožkách sílu má,proto nechápu proč je nepoužívá. Ale děkuji moc za radu, nečekala jsem, že se někdo o půl 2 ozve. :-)

NO pokud máš na mysli toho chama z prvního příspěvku, tak ten byl v dost špatným stavu a už dlouhou dobu před tím, než se ty fotky pořizovaly. Tu helmu má jak čepici, byla jen otázka času kdy na nedostatek vápníku doplatí. Pokud ti začne padat z větve, tak je pozdě něco řešit (leda kalciovku u veterináře a ani to není stoprocentní, řekl bych). Tehdy, když se mu začala deformovat helma si měl zasáhnout a něco změnit. Nemusel by zdechnout. ]:(

Tak vapniku mel podle me dost,helmu mel takovou co jsem ho dostal ze zverimexu,jen tam nebyla ta boule.kazdy den sezral nejmene jenoho cvrcka obalenyho v roboranu h + drceny kalcium.To zcernani a nasledna smrt nastala ze dne na den.Zadny priznaky nemel.Jediny co jsem v poslednim mesici zmenil byl roboran za reptivite.Jinak podminky porad stejny.Mel jsem ho 9 mesicu a nevim jak byl stary pri koupi,ja ho dostal.U me pravidelne svlekal,zral sice ne nijak zavratne,ale zral.Mel den kdy sned 10 kousku,jindy jednoho.Pit dostaval kapatkem taky ruzne,nekdy pil nekdy nechtel.Kazdopadne i do vody jsem obcas pridal kalcium.Mel zarovku reptiglo 10.0,jednu 70W na vyhrev a jednu led zarovku na svetlo.Podle veterinare se mohlo jednat o previtaminovani.Pokud dostaval roborah,byl v pohode,ten reptivite asi byl silnej.Nevim jiny d3 jsem mu nedaval.Ale podle toho jak se mu motaly nohy a neudrzel se na vetvi to pry bylo jasny predavkovani.Porovnej fotky tole je 13.9 [http://tera.poradna.net/file/view/14366-p9130003-j  pg]a tohle o dva a pul mesice dyl [http://tera.poradna.net/file/view/14367-pict0002-j  pg]

Hele fakt nevim,denne somroval at ho pustim,lez cely den po fikovniku a byl spokojenej.Aspon myslim.A pak najednou,co jsem mu cca mesic daval ten reptivite.Jestli jsem ho nedaval moc.On zral v posleni dobe sarancata a ja je vzdy nakropil a posypal a sup hned ho slup s plnou davkou.Jeste jsem myslel jak lezl po tom fikusu obcas neco dole slup,nevim co,snad ty malinky musky co jsou na kytkach tak jestli s nima neco neslup.Nejakej kaminek nebo tak.Taky stari je sporny me ho dal syn a je koupeny ve zverimexu,kde nevedeli jak je stary,ale pry ho meli 3 mesice.

To travil cele leto,ale okno bylo otevreny a slo na nej slunce.Jak uz bylo venku zima tj pod 30 na slunci tak byl na fikusu pouze od cca 15.00 do vecera.Cely dopoledne co jem byl v praci sedel v terarku.Taky dostaval smykany hmyz nachytany na zahrade vetsinou kobylky.Sousedova dcerka me jich nachytala pres 60.