Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co si myslíte o tomhle UV senzoru?

Zdar a sílu vespolek.

co říkáte na tenhle přístroj, nedal by se použít jako jakýsi "amatérský indikátor" jestli lampa vyzařuje aspoň nějaké UV?

http://www.darky-seniorum.cz/uv-senzor-s-hodinami- p-614.html

Nejde mi o bůhví jaké přesné měření, ale o obyčejnou informaci, zda nějaké UV lampa vyzařuje či nikoliv. Mám tu tak 10 "vyřazených" lamp, které nepoužívám, protože už mají odsloužený například rok apod., ale kdyby se ukázalo, že něco málo svítí, mohl bych je šoupnout aspon do odchoven, nebo tak něco :-)

Cena sice hodně podezřelá, ale člověk nikdy neví :-D

Já se obávám, že naměřená hodnota je +/- autobus. Sám jsem si asi před rokem pořídil tento měřič UVI (http://elektrocoleti.cz/kvalita-vzduchu/552-meric- intenzity-uv-zareni-uv01-gn.html) - tehdy asi za 300,-. Zkoušel jsem s ním měřit trubice Solar Raptor 24w a 39w (asi 3 měsíce staré) v hliníkovém reflektoru. Cca 1 cm od trubice to naměřilo UVI 10, ale ve vzdálenosti cca 20 cm si to ani neškrtlo - měřitelné hodnoty začínaly na cca 5 cm od zdroje. Takže než takový přístroj, je asi lepší nekupovat nic a těch 250,- vrazit do něčeho užitečnějšího :-)