Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cordylus beraducci zalepene oko

Dobry den,
dnes rano ked som ich siel krmit som si vsimol ze jeden z cordylusov ma na oku zlepenec z piesku. Zakryva mu cast oka a aj tlamy (cize neviem ci ju vie naplno otvorit.). Neviem ako dlho ju tam ma lebo som im zacal znizovat nocnu teplotu a cez den menej svietim, cize rano ich nakrmim a ked dojdem z prace tak uz su zalezeni. Chcem sa opytat co s tym, ako mu to setrne ale hlavne poriadne odstranit?

Podmienky su asi take ze im teraz svietim nejakych sest hodin denne. V noci je teplota okolo tych 15-20 stupnov cez den o takych 5 viac, a pod lampov okolo tych 30-35 stupnov, Kazdy vecer im rosim (asi sa mu to zalepilo vtedy ked sa voda zmiesala z pieskom)

Vdaka za vsetky rady.

Ahoj to je spíše pro Aurifer ale zkusím= já osobně bych rosil ráno.Jako podporu vzdušné vlhkosti dát mělkou nádobku na vodu.Pokud tam máš "origo pouštní písek" ten to umí při větším narosení ulpí na zvířatech(melou do toho snad antuku či co).Většinou se toho zbaví sami pokud ne lze velice opatrně na vícekrát odstranit vlhký tampon a otírat.

Tak zvíře prostě odchytni, prohlédni co to tam má a pokud to je jenom nalepený žmolek substrátu, tak ho rozmoč převařenou vodou a opatrně odstraň. A prohlédni oko, jestli tam není nějaký problém. Jaký používáš substrát?

JInak proč jim tak krátce svítíš? je to tropický druh, co v přírodě nezimuje a rozdíly mezi délkou dne a noci jsou v různých obdobích roku minimální. Akorát v zimě je v noci chladnějc.

tak jim dávej buď jenom písek z přírody, nebo v tom baumaxu kup písek na dětská hřiště a ten jim dej. jestli ten písek do terarii je ten červený nebo žlutý písek, co prodávají v baumaxu u nás, tak ten je dobrý leda tak k tomu nasypat ho výrobcům do trenclí.

Jj písek normal a je klídek.K tomu svícení pokud to jsou NZ je předpoklad je "přeštelovat" pokud to jsou WF tak má Aurifer 100% pravdu je třeba nakoukat jak reagujou vlastní zkušenosti velí asi toto: v mnoha případech si sami řeknou co je dobré a co ne mě totiž momentálně v tento čas jeden jde chrnět v 10,00 a druhej zevluje ještě v 15,00 tak asi tak.

tak oni na substrát zas tak nároční nejsou, tam je to spíš vysloveně o tom, že to svinstvo co prodávaj v různých "Hauzech a maxech" jako písek do terárií je vysloveně škodlivé.

Já je mám na písku do pískovišť s příměsí rašeliny (v jedné části), ale kdyby byli jen na písku, tak jim to bude asi jedno. Štěrk jsem jim tam nedávala, páč bych ho pořád akorát vytahovala když vybírám lopatkou bobky.

S tím pískem na ty hřiště je jediný problém a to že se z něj časem když proschne práším, takže ho někteří lidé propírají, aby se ten uplně nejjemnější vypláchnu. Jinak by s ním problém být neměl. Kdyžtak smíchat s rašelinou a štěrkem a je klid. Udělá se z toho taková směska, která si časem i slehne.