Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cordylus beraducci zalepene oko

Dobry den,
dnes rano ked som ich siel krmit som si vsimol ze jeden z cordylusov ma na oku zlepenec z piesku. Zakryva mu cast oka a aj tlamy (cize neviem ci ju vie naplno otvorit.). Neviem ako dlho ju tam ma lebo som im zacal znizovat nocnu teplotu a cez den menej svietim, cize rano ich nakrmim a ked dojdem z prace tak uz su zalezeni. Chcem sa opytat co s tym, ako mu to setrne ale hlavne poriadne odstranit?

Podmienky su asi take ze im teraz svietim nejakych sest hodin denne. V noci je teplota okolo tych 15-20 stupnov cez den o takych 5 viac, a pod lampov okolo tych 30-35 stupnov, Kazdy vecer im rosim (asi sa mu to zalepilo vtedy ked sa voda zmiesala z pieskom)

Vdaka za vsetky rady.

tak oni na substrát zas tak nároční nejsou, tam je to spíš vysloveně o tom, že to svinstvo co prodávaj v různých "Hauzech a maxech" jako písek do terárií je vysloveně škodlivé.

Já je mám na písku do pískovišť s příměsí rašeliny (v jedné části), ale kdyby byli jen na písku, tak jim to bude asi jedno. Štěrk jsem jim tam nedávala, páč bych ho pořád akorát vytahovala když vybírám lopatkou bobky.

S tím pískem na ty hřiště je jediný problém a to že se z něj časem když proschne práším, takže ho někteří lidé propírají, aby se ten uplně nejjemnější vypláchnu. Jinak by s ním problém být neměl. Kdyžtak smíchat s rašelinou a štěrkem a je klid. Udělá se z toho taková směska, která si časem i slehne.