Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomoc s určením druhu suchozemské želvy

Dobrý den,

chtěl jsem Vás poprosit o pomoc s určení druhu želvy, kterou dostala sestra asi před 12 lety od rodinného známého. Bohužel nemám žádné informace o zemi původu ani nic podobného. Snad mi pomůžete podle fotek. Moc všem děkuji za případnou pomoc, případně radu jak se druhu dopátrat.

zde foto:
zelva

Pár poznámek - ten zoban jí trochu upravte (tedy pokud mne zrak neklame)
a na svůj věk mi přijde malá, ale to mi může jenom tak připadat, fotograf z vás tedy nikdy nebude.
Jinak byste měli k této želvě mít předepsané doklady, ze kterých byste snadno vyčetl, co je to za druh.
Takže ji snad raději nevystavujte na Internetu. Nejen že není čím se chlubit, ale ještě docela riskujete.

Předepsané doklady...možná mi v legislativě něco uteklo, ale měl jsem za to, že legalizace takových zvířat byla možná v urč. období 90. let, tj. že dnes si zpětně opatřit papíry k takové želvě (před iks lety získanou od známého či tak podobně) není žádným legálním a rozumným způsobem možná?

opatřit papíry k takové želvě (před iks lety získanou od známého či tak podobně) není žádným legálním a rozumným způsobem možná?

Přesně tak, jakýkoliv způsob o legalizaci "bezpapírové" želvy podléhající cites A, je normálně nemožný, dojde pouze k zabavení a správnímu řízení a skončí to zřejmě pokutou a želva zůstane zabavená.
V takovém případě je lépe dělat mrtvého brouka a nikde se s tím nechlubit.