Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius - šupiny

Dobrý deň,
mám dva týždne nového ( a prvého ) hada, regiusku. Pred pár dňami som s ňou i začala manipulovať a obzerať a všimla si, že ma celkom dosť suchých šupín bielej farby. Ide o nezvlečené šupiny, alebo niečo iné? Pozrela som si ju pozorne kvôli kožným parazitom a nič som nezbadala.
bBt0g.jpg

Vypadá to na zbytky nesvlečené kůže, zkus vlhký hadříkem pomalu a jemně setřít (lehce masírovat a a mělo by se to pustit), když to nepůjde tak to nech a při příštím svlékání zvyš víc vlhkost a mělo by se to při svleku pustit samo.

Dobrý deň,
postupom času sa šupiny horšie a je toho viac a viac. Rád by som zašiel k veterinárovi, ale nemám auto, musel by som ísť autobusom a momentálnemu počasiu hada nechcem vystaviť. Preto posielam kvalitnejšiu fotografiu a pýtam sa, neviete čo to je / z čoho to je? A ako sa to dá liečiť, poprípade aspoň zastaviť šírenie?
[img]DCyK0.jpg[/img]

Ďakujem obom za odpovede :) Tak had znova kúpaní a potom som sa pokúsil to dať dole, ale bez nejakého veľkého výsledku. Nešlo to moc dobre dole a chudáka hada to celkom vystresovalo. Ani to kúpanie mu nejako nesedela :D
Asi mi len ostáva počkať do jeho vzleku.

Podle té poslední fotky to vypadá, že se vůbec nesvlékl (posle zaschlé kůže na horní čelisti). Nejspíš byla opravdu nízká vlhkost při svleku had nedokázal oddělit starou kůži, která následně znovu přischla. To, že se to teď objevuje na dalších místech znamená, že se had při pohybu po teráriu otírá o předměty a stará kůže se trhá (po šupinách). Zkusil bych to pořádně odmočit (hada položit do velkého lavoru, na dno dát trochu teplé vody a přikrýt ho mokrým froté ručníkem a tak nechat klidně i na 2-3 hodiny. Samozřejmě pořád kontrolovat teplotu vody, aby had nepodchladil. Následně se pokusit odstranit zbytek kůže co půjde.

ďakujem za radu, zajtra sa do toho poobede pustím, uvidíme ako to skončí. Dám keď tak vedieť. Ak sa mi to nepodarí, lebo s týmto nemám skúsenosti, pokúsim sa nájsť skúseného chovateľa v mojom meste. Zatiaľ chcem poďakovať za váš čas :)

Určitě to zkus, ale hlavně kontroluj tu teplotu. Pokud máš možnost ta aby se pořád pohybovala tak na 28C, aby had nepodchladl. Pokud budeš mít možnost tento problém konzultovat s někým v okolí tak toho využij. Každý určitě rád poradí a přeci jen když to člověk vidí na vlastní oč tak pozná víc než z fotky. Děkovat nemusíš, každý zde rád poradí pokud ví rady. Každý někdy začal a děla chyby:)

Teploty sa v teráriu pohybujú od 25 (najchladnejší kút) do 35 ( pod lampou), s nočným poklesom na 22 ~ 24 °C. Čo viem, sú to optimálne teploty. Uvidí sa, či niekoho v okolí Trenčína zoženiem. I ja by som bol pokojnejší.

zajdi si k veterináři pro Duphalyte, dej p.o. hadovi pár dávek, pokud žere mrtvou kořist tak do myši, a vyvolá mu to v krátké době svlek. POkud had nemá další problémy a ten nesvlek byl vyvolaný jen nevhodnýma předchozíma podmínaka, tak to celé sjede s novým svlekem.