Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvetleni pro rust rostlin v paludariu

Dobry den, chci se zeptat jake je nejlepsi pouzit svetlo pro rust rostlin v paludariu? Jedna se hlavne o bromeliovite. Jde me take o to aby se vybarvily, treba u cryptantusu me vzdy zmizi vybarveni. Mam tam jen klasickou sporivku a premyslim o necem takovem v kombinaci se studenou bilou http://www.ebay.co.uk/itm/1m-UV-395-405nm-ultravio let-black-light-12v-5050-SMD-LED-30LEDs-100CM-STRI P-WDJB-/251174547414?pt=US_Car_Lighting&hash=item3 a7b2b6fd6
Dekuju za odpovedi

mně se na kytky nejvíc osvědčila bílá podlinka do kuchyně. Spořivky kytkám co mam tak ozkoušeno moc nesvědčej, jsou pod nima vytahané a nevybarvené...zřejmě toho světla není dost, nebo má špatné spektrum. Ale obyčejné bílé trubice fungují dobře.

S tím jsem laboroval už u akvárií a nyní i u tera a nejlíp (i cenově) vyjdou zářivky..ty LEDky nebudou pro rostliny nic moc..neobsahují potřebné barevné spektrum..
Přečti si tu:http://www.darwiniana.cz/chramst/view.php?cislocla nku=2004060801
Já mám osobně tera s rostlinami osvětleno třípásmovými zářivkami Philips 865; 6500K - denní studené světlo a jedou perfektně..i orchideje ;-)

Teď jsem tě moc nepochopil..odkaz viz. výše bohužel na stránkách není, ale stále se dá hodně dohledat na internetu, a odkaz na zářivku? Stačí do googlu, popř. jiného vyhledávače zadat: "Philips 865"..zkusil jsem to, a tohle mi vyšlo :-PPřibližný počet výsledků: 3 730 000 (0,54 s)