Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvetleni pro rust rostlin v paludariu

Dobry den, chci se zeptat jake je nejlepsi pouzit svetlo pro rust rostlin v paludariu? Jedna se hlavne o bromeliovite. Jde me take o to aby se vybarvily, treba u cryptantusu me vzdy zmizi vybarveni. Mam tam jen klasickou sporivku a premyslim o necem takovem v kombinaci se studenou bilou http://www.ebay.co.uk/itm/1m-UV-395-405nm-ultravio let-black-light-12v-5050-SMD-LED-30LEDs-100CM-STRI P-WDJB-/251174547414?pt=US_Car_Lighting&hash=item3 a7b2b6fd6
Dekuju za odpovedi

mně se na kytky nejvíc osvědčila bílá podlinka do kuchyně. Spořivky kytkám co mam tak ozkoušeno moc nesvědčej, jsou pod nima vytahané a nevybarvené...zřejmě toho světla není dost, nebo má špatné spektrum. Ale obyčejné bílé trubice fungují dobře.