Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sklípkan na začátek

Zdravim mam v planu si koupit sklípkana mam už o chovu něco přečtené a nevímkereho si koupit protože sem uvažoval o Brachypelma Albopilosum nebo Brachypelma smithi
Ktrý je síše pro začátečníky ? chci aby nebyl moc agresivní
Nebo mi mužete navrhnout ještě jineho nebo jinej druh
Děkuji :)

Maly to az tak moc neni. I kdyz to kazdy asi vnima jinak. Uz se to da krmit i mensimi moucnaky, a mas to i lacinejsi. Muj prvni sklipkan byl zhodou nahod taky smithi ve tretim ci druhem svleku. A podarilo se mi ho pekne vykrmit az do dospelosti. A jak rychle to roste. Je to individualni, zalezi na teplote a krmni, ale neni kam spechat. Ten muj (delam si zaznamy) vyrost do desateho svleku asi za rok, prumerne po 45dnech svlek. Pak uz interval vzrostl na 100 a vic dnu. Takze ve dvanactem byl asi za dvacet mesicu. Ale berto spis orientacne.